Microsoft Edge’in yeni alışveriş özelliği eleştiri yağmuruna tutuldu
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft Edge’in yeni alışveriş özelliği eleştiri yağmuruna tutuldu

0

Microsoft tarafından Edge tarayıcısına yeni eklenen taksitli satın alma özelliği büyük eleştirileri beraberinde getirdi. Eleştirmenler yeni özelliğin tarayıcı amaçlarının dışında olduğu düşünülüyor.

Yazılım devi Microsoft, insanların çevrimiçi alışverişlerinde taksitli ödeme yapmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği Edge tarayıcısına getirmeyi düşünüyor. Henüz test aşamasında olan ve şirketin bu ay Microsoft Edge sürüm 96 ile tüm kullanıcılara sunulması planlanan yeni özellik, birçok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.
 

Tarayıcı deneyimini etkileyeceği düşünülüyor

Şimdi satın al, sonra öde (BNPL) olarak bilinen ödeme özelliği, 35 ile 1.000 dolar arasındaki herhangi bir satın alma işleminin altı haftalık bir süre içinde dört ödemeye bölünmesine olanak tanıyor ve alışverişi hızlandırmayı amaçlıyor.

Kullanıcılar, Microsoft Edge’in saf bir tarayıcı deneyimi sunmak yerine alışveriş odaklı olduğunu dile getirirken, eleştirmenler bu tür özelliklerin bir tarayıcıya yerleştirilmek yerine uzantılara ve özel web sitelerine bırakılması gerektiğine inanıyor. Edge konseptine aykırı olarak görülen alışveriş özelliğine tepkiler artmaya devam ederken, Microsoft tarafından henüz bir yanıt gelmedi.

Kaynak:https://blogs.windows.com/windowsexperience/2021/11/18/get-your-holiday-shopping-done-with-the-best-browser-for-shopping/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap