Microsoft Edge’in Akıllı Kopyalama Özelliği Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft Edge’in Akıllı Kopyalama Özelliği Nedir?

0

Microsoft‘un Chromium Tabanlı Edge‘e Getireceği ‘Akıllı Kopyalama‘ Özelliği Nedir?

Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcısı için, kopyala-yapıştır işlemini çok daha kullanışlı bir hale getiren yeni Akıllı Kopyalama özelliğini duyurdu. 
 
Yeni özellik, Office uygulamalarında olduğu gibi, kopyalanan içerikteki biçimlendirmeyi koruyacak.Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcısı için web sitelerindeki içerikleri kopyalayıp yapıştırma işlemini geliştirecek yeni bir özellik duyurdu. Akıllı Kopyalama adı verilen işlev, kaynağın biçimlendirmesini koruyacak ve böylece metinlerin eksiksiz ve doğal haliyle kopyalanmasını sağlayacak.

Akıllı kopyalama, aslında Microsoft Office uygulamalarında bulunan ve kullanıcıların kaynağın biçimlendirme seçeneklerini koruyarak içerik yapıştırmalarına olanak sağlayan kopyala-yapıştır işleviyle aynı. Yani bu özellikle Microsoft Edge‘deki kopyalama işlemleri, kopyalanan bölümde bulunan metinlerin yanı sıra görüntüleri ve bağlantıları da içerecek.

Microsoft, yeni akıllı kopyalama özelliğinin zengin web içeriğini korumayı kolaylaştıracağını belirtiyor. Kullanıcılar, imleci herhangi bir alan veya içerik türünü kopyalamak için kullanabilecekler. Yapıştırma işleminde resim veya bağlantılar da dahil olmak üzere tüm biçimlendirme korunacak. Kulağa çok basit gibi gelen önemli bir kolaylık. Akıllı Kopyalama özelliği ilk olarak önümüzdeki ay Microsoft Edge’in önizleme sürümü için yayınlanacak. Ardından ilerleyen zamanlarda kararlı sürüm için de yayınlanacak.

Özel Not: Web ssitesi kullanan ve makale yazan webmaster arkadaşlar eğer Edge kullanıyorsa kopyaya yapıştır kodlarına çok dikkat etsin. Neden? Kod içinde Reklam kodları da olabilir ve bağlantılı olduğunuz reklam firmasının sözleşmesini fesh edebilirsiniz.
kaynak: https://news.softpedia.com/news/microsoft-changes-the-way-we-copy-and-paste-with-smart-copy-529606.shtml

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap