Microsoft Edge’den verimlilik odaklı yeni özellik
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft Edge’den verimlilik odaklı yeni özellik

0

Microsoft Edge kurumsal hayatta çalışan işçilerin verimliliğini büyük oranda arttıracak Links Recall History adlı yeni uzantısını kullanıcılarına açtı. Bu özellikle beraber tarayıcıda daha önce paylaştığınız ya da sizinle paylaşılan bağlantı linklerini kolaylıkla toplu bir şekilde görüntüleyebileceksiniz.

Yakın bir zaman önce Microsoft, Edge için geliştirilen tarayıcı eklentilerinin bulunduğu Add-ons hizmetini hayata geçirmişti. Şu anda halen daha Beta aşamasında olan bu sayfa, Edge‘yi özelleştirmeniz için sizlere bir dolu uzantı sunuyor. Bu uzantılar arasına katılan yeni üyelerden bir tanesi de programı daha verimli kılmayı amaçlıyor. Kaybolan linklerinizi tek bir çatı altında buluşturan eklenti şimdi kullanıcı karşısına çıktı.

Kaybettiğiniz bağlantıları Microsoft Edge sizin için buluyor

Microsoft tarafından geliştirilen çapraz platform web tarayıcısı Edge hız kesmeden yeniliklerine devam ediyor. Platforma dahil edilen son özellik, programın eklenti mağazasında karşımıza çıkan Links Recall History uzantısı oldu. Kullanıcıların verimliliklerini arttırmaya hitap eden bu uzantı, dağınık çalışan kullanıcıların yardımına koşmayı amaçlıyor.


Gün içerisinde çok sayıda bağlantı paylaşan kullanıcılar için gelen yeni uzantı; tarayıcı üzerinden paylaştığınız ya da sizinle paylaşılan tüm bağlantıları özel bir sayfada yayınlıyor. Uzantının arayüzü Edge’nin Geçmiş sayfasına oldukça benzerken, şirket şu anda kullanıcıların geri bildirimlerini topluyor. Edge için bu eklentiyi neden indirmemiz gerektiği sorusuna ise Microsoft şu şekilde yanıt veriyor:

“Çalışma hayatımız boyunca çok sayıda bağlantı gönderiyor ve alıyoruz. Ancak onları gerçekten kullanmamız gerektiğinde site adresini ya da onu nerede gördüğümüzü unutabiliyoruz. Bu işlemler zor ve zaman alıcı olabilir. Bağlantıları bulmak için e-postaları kontrol etmek, sohbetlere göz atmak büyük ölçüde zaman ve enerji harcar.”

Fakat bu küçük eklenti sayesinde vaktinizi daha verimli kılabilirsiniz. Eklentiyi indirdikten sonra Microsoft Edge tarayıcısının gezinme çubuğunda Paylaşılan Bağlantılar öğesi yer alacak. Bu sayfada, tarayıcı geçmişinizde bulunan bağlantıları kolaylıkla kontrol edebileceksiniz. Şuraya tıklayarak uzantıyı ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir