Microsoft, Edge tarayıcısına, performans modu ekliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft, Edge tarayıcısına, performans modu ekliyor

0

Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı giderek daha gelişmiş özelliklerle zenginleştirmeye devam ediyor. Son özellik Edge tarayıcının performansını daha da arttıracak.

 

Microsoft Chromium tabanlı hale getirdiği Edge tarayıcıyı Chrome’un daha önüne taşımaya kararlı. Yeni özellik performansa yönelik Edge Canary sürümünde ortaya çıkan performans modu tarayıcıyı işlemci, bellek ve batarya durumuna göre daha seri hale getiriyor.

Kullanım senaryosuna göre etkisi değişebilen performans modu açıldığında sekmeler de uykuya geçmiyor. Kullanıcılara yavaş yavaş dağıtılmaya başlanan özellik -enable-features=msPerformanceModeTogle komutuyla açılabiliyor.

 

Son olarak bazı kullanıcılara sunulan PDF düzenleme özelliği oldukça kullanışlı olabilir. PDF dosyalarının üzerinde çizim yapılmasına ek olarak artık metin eklenebilmesine imkan tanıyan son Edge Canary sürümü dolu dolu geliyor.

 

kaynak: https://mspoweruser.com/the-microsoft-edge-browser-now-offers-a-performance-mode/

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap