Microsoft Edge, İnternet Kullanıcılarının Canını Sıkan Sorunu Bitiriyor

Edge, internet kullanıcılarının en çok nefret ettiği problemlerden birini daha çözmeye hazırlanıyor. Yeni Edge sürümü ile bir sorun daha tarihe karışmak üzere…

Edge, internet kullanıcılarının en çok nefret ettiği problemlerden birini daha çözmeye hazırlanıyor. Yeni Edge sürümü ile bir sorun daha tarihe karışmak üzere...

Edge, internet kullanıcılarının en çok nefret ettiği problemlerden birini daha çözmeye hazırlanıyor. Yeni Edge sürümü ile bir sorun daha tarihe karışmak üzere…

Microsoft Edge, internette gezinirken karşınıza çıkan ve çok can sıkıcı olan bir durumu engelleyerek kullanıcıların gönlünü almaya hazırlanıyor. Tarayıcıya yapılan yeni bir güncelleme, bir kullanıcı bir web sitesine gittiğinde varsayılan olarak otomatik oynatılan videoları engellemenin bir yolunun arandığını gösteriyor.

Techdows tarafından Microsoft Edge Canary tarayıcısında keşfedilen yeni özellik, firmanın yeni sürümde otomatik olarak oynayan videoları engellemeyi hedeflediğini gösteriyor.

Mac, Windows ve Linux sistemleri için gelen bu ek ayar “Otomatik Oynatma Sınırı Varsayılan Ayarı” olarak adlandırılıyor ve açıklama, Microsoft Edge’in medya otomatik oynatma ayarını varsayılan olarak “Sınırla” olarak ayarlayacağını gösteriyor. Bu ayar, bir kullanıcı bir web sitesine bağlandığında otomatik olarak başlayan videolar varsa, onları durduruyor.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google'ın deneysel ürün geliştirme ekibi Area 120 tarafından geliştirilen Stack uygulaması, belgelerinizi tarayarak otomatik olarak kategorize etmenize olanak tanıyor.

Google, yeni belge tarayıcısını başlattı: Stack

Onkoloji Uzmanı Halis Yerlikaya, yapılan araştırmalarda kanser taramalarının yüzde 90 oranında azaldığını belirtti. Yerlikaya'ya göre corona virüsten sonraki dönemde Türkiye'yi 'Kanser pandemisi' bekliyor.

Corona virüsten sonra ‘Kanser pandemisi bizi bekliyor’