Microsoft Edge 98 yayınlandı: Neler eklendi?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft Edge 98 yayınlandı: Neler eklendi?

0

Çıkışının üzerinden pek fazla geçmeyen Microsoft Edge, 98 numaralı sürümü ile yeni özellikleri kullanıma açtı.

Microsoft bugüne kadar internet tarayıcılarıyla alay konusu olsa da Microsoft Edge, önyargıları büyük oranda yıkan bir tarayıcı olmuştu. Google Chrome’un altyapısını kullanmasıyla rekabetten uzak kalmayan tarayıcı, Windows 10 ve 11’de kullanıcılara kısmen dayatılıyor olmasıyla da bir kullanıcı kitlesi elde etti. Küçümsenemeyecek derecede fazla insanın kullandığı Microsoft Edge98 numaralı sürümüyle bazı yenilikler getirdi.

 

Microsoft Edge 98 ile çoklu profil özelliği geldi

Google Chrome’dan biliyor olabileceğiniz çoklu profil özelliği, bir bilgisayarı birden fazla kişi kullananlar için epey yararlı. Çoklu profiller sayesinde gezinme verilerinizi ayrı bir profilde tutarak bilgisayarınızı paylaştığınız bir başkasının verilerinizi karıştırmasını engellemiş oluyorsunuz. Karmaşıklığın önlenmesi için yararlı olan bu özelliği ilerleyen zamanda diğer internet tarayıcılarında da görmek isteriz.

Microsoft Edge 98 ile gelen tek yenilik bu değil. Bir süredir beta aşamasında olduğu bilinen ‘Super Duper Security Mode’ nihayet herkes için aktif hale geldi. Bu özelliğin tam olarak ne işe yaradığıyla ilgili açık bir bilgi yok. Ancak özelliğin kısa açıklamasına göre internet sitelerini dolaşırken gezintinize bir katman daha eklendiği belirtiliyor. Son derece katı güvenlik standartlarını devreye sokan bu özellik ile verileriniz en yüksek gizliliğe ulaşıyor. Ancak bu özelliği açmanızın ardından bazı internet sitelerini ziyaret edemeyebilirsiniz. Bunun nedeni, Super Duper güvenlik standartlarının son derece katı olması.

Microsoft Edge tarayıcınızı güncelleyerek bahsettiğimiz yeniliklere ulaşabilirsiniz. Sizler yeni özellikleri nasıl buldunuz?

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap