Microsoft Edge 91’deki bir sorun can sıkmaya başladı!

Microsoft’un birkaç gün önce piyasaya sürdüğü Microsoft Edge 91 güncellemesi, ilginç bir sorunuyla gündemde.

Microsoft'un birkaç gün önce piyasaya sürdüğü Microsoft Edge 91 güncellemesi, ilginç bir sorunuyla gündemde.

Microsoft’un birkaç gün önce piyasaya sürdüğü Microsoft Edge 91 güncellemesi, ilginç bir sorunuyla gündemde.

Google Chrome ve Microsoft Edge arasında kıyasıya rekabet her geçen gün dozunu arttırıyor. Her iki şirkette tarayıcılarına özellikle performans odaklı güncellemeler sunarak, kullanıcı kitlesini korumak istiyor. Ancak bu güncellemeler bazı noktalarda can sıkabiliyor. Zira Microsoft Edge 91‘inci sürümünde çok ilginç bir sorun ortaya çıktı.

Microsoft Edge’in son sürümünü yükleyen kullanıcılar, özellikle Windows 10’da uygulamaya giriş yaparken ana ekranda tuhaf bir hata almaya başladılar. Microsoft Bing arama motorunun varsayılan olarak seçmenizi isteyen açılır pencere bildirimi, defalarca kez kullanıcıların karşısına çıkarak artık sinir bozucu bir hale geldi.

Microsoft Edge 91, Bing sorunuyla gündemde

Microsoft’un Edge 91 ile performansı üst seviyeye çıkardığı aşikar. Ancak tarayıcıdaki tuhaf olan ”Bing” sorunu, kullanıcıların onu varsayılan arama motoru yapması konusunda ısrarcı. Güncellemeyi yapan kullanıcıların çoğu, derdini Microsoft’a anlatmak için Reddit ve Microsoft forumlarından konu açtılar. Raporlara göre kullanıcılar bunu reddetse bile bu sorun, yine bir sonraki girişte ekranda açılır pencere şeklinde çıkıyor. Hatta sadece bununla da kalmıyor. Aynı zamanda arama motoru ”Bing” olan kullanıcılarda yine aynı sorundan muzdarip olduklarını dile getiriyor.

Şu ana kadar raporları göz önünde bulundurduğumuzda, bunun bir hatadan ibaret olduğuna kesin gözüyle bakılabilir. Hatta Microsoft yöneticilerinden biri de bu duruma karşılık olarak araştırma yaptıklarını, kısa süre içinde ise buna çözüm bulacaklarını belirtti. Ancak kullanıcılardan biraz zaman istediklerini de sözlerinin sonuna ekledi.

Şu anda Microsoft bu sorunun kaynağını araştırıyor ve yakında bununla ilgili bir güncelleme sunacaktır. Sizlerde bu sorunu yaşıyorsanız gelen bildirimleri kapatmak dışında yapacağınız bir şey yok.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google Chrome'un Android sürümüne, uygulama içine gömülü ekran görüntüsü alma aracı ekleniyor. Bunun yanında alınan ekran görüntülerinin düzenlenebilmesini sağlayacak olan bir düzenleyici de tarayıcının Android sürümüne ekleniyor.

Google Chrome’a Uygulama İçi Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Geliyor

Netflix'in 90'lar döneminde geçecek '96 Yazı filminin ne zaman gösterime gireceği, yayınlanmasına az bir zaman kala ortaya çıktı.

Netflix’in yeni Türk filminden flaş gelişme