Microsoft Defender Ön İzleme, Play Store’da Yayınlandı

Microsoft Defender Ön İzleme Sürümü, Google Play Store’da Yayınlandı

Microsoft Defender Ön İzleme Sürümü, Google Play Store'da Yayınlandı
Microsoft Defender Ön İzleme Sürümü, Google Play Store‘da YayınlandıMicrosoft, Android cihazlar için Google Play Store’da anti virüs yazılımı Microsoft Defender‘ı ön izleme olarak indirmeye sundu. Ancak uygulamadan Microsoft 365 E5 lisans sahibi kurumlar faydalanabilecek.

Uygulama, en sonunda yazılım ön izlemesi olarak Google Play Store’daki yerini “ücretsiz” olarak aldı. Ancak buradaki “ücretsiz” kısmı sizi yanıltmasın çünkü uygulama, sadece Microsoft 365 E5 lisansı olan kurumlar için kullanılabilir durumda. Microsoft Defender, Google Play Store’a geldi

Microsoft Defender’ın Play Store’daki açıklama kısmı da hedef kitlesini oldukça açık ve net bir şekilde belirtiyor:

Bu uygulama, ücretsiz bir uygulama değildir ve yalnızca geçerli bir Microsoft 365 E5 lisansı atanmış işletme / işletme kullanıcıları içindir. Microsoft Defender Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP, Advanced Threat Protection), kurumsal kullanıcıların kötü amaçlı uygulamalar, onlardan bilgi çalmaya çalışabilecek tehlikeli web siteleri gibi siber güvenlik tehditlerinden korunmasına yardımcı olur. Ayrıca Güvenlik Operasyonları ekiplerinin işletmedeki siber güvenlik olaylarını önlemesine, tespit etmesine ve araştırmasına olanak tanıyan bir platformdur.”

Microsoft Defender da tıpkı Google Play Protect gibi yüklenmiş tüm APK‘ler için bir tarama işlemi gerçekleştiriyor. Ayrıca Android işletim sisteminde nasıl çalıştığı henüz bilinmese de dâhili bir web filtresi de bulunuyor.

 

Ayrıca Microsoft Defender’ın öne çıkan birkaç özelliği ise şöyle;

  • Kullanıcıları, cihazına yüklenebilecek veya kullanıcının cihazına kopyalanabilecek kötü amaçlı, potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar ve APK‘ler konusunda otomatik olarak uyarır
  • SMS / WhatsApp / Tarayıcı / E-postadan tıklanabilecek kötü amaçlı web sayfalarını otomatik olarak engeller
  • Microsoft Defender Güvenlik Merkezi portalında tek bir sekmeden raporlama imkânı için Microsoft Defender ATP ile yerleşik entegrasyon sağlar

Microsoft Defender ATP Preview
İNDİR

Microsoft Defender Ön İzleme Sürümü, Google Play Store'da Yayınlandı
kaynak: https://www.androidpolice.com/2020/08/29/microsoft-defender-for-android-arrives-on-the-play-store/
 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

Herkesin bildiği gibi internette gezinmek için bir çok tarayıcı "Browser" uygulamaları mevcut. Bunların arasında en popüler olanı da Google Chrome tarayıcısı. Ancak bazı durumlarda farklı tarayıcıları kullanmak da gerekli olabiliyor.

Opera Tarayıcısına, Chrome Uzantı Eklentisi Yükleme