Microsoft Defender for Endpoint’in iOS ve Android Sürümü Güncellendi: İşte Yenilikler

Microsoft, bulut tabanlı güvenlik hizmeti Microsoft Defender for Endpoint’in iOS ve Android sürümünü güncelledi. Yapılan güncelleme, uygulamaya karanlık mod da dahil olmak üzere bazı önemli yenilikler getirdi.

Microsoft, bulut tabanlı güvenlik hizmeti Microsoft Defender for Endpoint'in iOS ve Android sürümünü güncelledi. Yapılan güncelleme, uygulamaya karanlık mod da dahil olmak üzere bazı önemli yenilikler getirdi.

Microsoft, bulut tabanlı güvenlik hizmeti Microsoft Defender for Endpoint‘in iOS ve Android sürümünü güncelledi. Yapılan güncelleme, uygulamaya karanlık mod da dahil olmak üzere bazı önemli yenilikler getirdi.

Microsoft’un daha çok profesyoneller için hazırladığı bulut tabanlı uç nokta güvenlik çözümü Microsoft Defender for Endpoint“in iOS ve Android sürümleri güncellendi. Yapılan güncelleme, Microsoft Defender’ın çok daha gelişmiş özelliklerine sahip olan bu özel sürümünü çok daha işlevsel bir hale getiriyor.

Microsoft Defender for Endpoint, zaten kullanıldığı tüm cihazlarda detaylı tarama, uygulama ve mesajlaşma platformlarından gelen kimlik avlamalarına karşı aktif koruma sağlıyor. Ayrıca Android ekosistemindeki kullanıcılar, bu yazılım ile kötü amaçlı yazılımlar ile istenmeyen uygulamaları tarayabiliyor, hassas verilerine erişilmesini engelleyebiliyordu. Yeni özellikler ise uygulamanın daha geniş kapsamlı bir şekilde hizmet verebilmesini sağlıyor.

Microsoft Defender for Endpoint’e gelen yeni özellikler şöyle

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre Microsoft Defender for Endpoint, artık karanlık tema desteğine de sahip. Ayrıca kullanıcılar, kaydettikleri tüm cihazlarda bulut üzerinden koruma sağlayabilecekler. Android kullanıcıları, bu iki özelliğe ek olarak Microsoft Tunnel VPN servisinin özelliklerini kullanmaya başlayacak, iOS kullanıcıları ise cihazlarının jailbreakli olup olmadığını saniyeler içerisinde öğrenme imkanı yakalayacaklar.

 
Kaynak:https://mspoweruser.com/microsoft-defender-endpoint-capabilities-ios-android/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Sivrisinekleri hep yaz aylarında ortaya çıkan bir 'sorun' olarak gördük, görüyoruz ve anlaşılan o ki görmeye de devam edeceğiz. Sivrisinekler, birden ortadan kaybolsaydı başımıza neler gelirdi hiç merak ettiniz mi? Bugün sizlere bu canlılar yok olursa doğada ortaya çıkabilecek şeylerden bahsedeceğiz.

Sivrisineklerin Tamamen Yok Olması Halinde Doğada Meydana Gelebilecek Şeyler

ABD Enerji Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ve geliştirilen açık deniz rüzgar türbini ilerisi için umut vadediyor. Ayrıca devlet ve özel sektör arasında kurulan ilişki de benzersiz görünüyor.

ABD Enerji Bakanlığı öncülüğünde kurulan açık deniz rüzgar türbinleri umut vadediyor