Microsoft Copilot’a Büyük Güncelleme Geldi: Tasarım Yenilendi, Kullanım Kolaylaştı!
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Microsoft Copilot’a Büyük Güncelleme Geldi: Tasarım Yenilendi, Kullanım Kolaylaştı!

0

Microsoft, Copilot’a birinci yılı şerefine büyük bir güncelleme getirdi. Bedavaya GPT-4 ve DALL-E 3 kullanmanızı sağlayan yapay zekâ modeli, yenilenen tasarımıyla artık çok daha kolay bir kullanıma sahip.

Microsoft, bedavaya GPT 4 ve DALL-E 3 kullanmanıza olanak tanıyan yapay zekâ modeli Copilot’a yepyeni bir güncelleme getirdiğini duyurdu. Güncelleme, şirketin Bing Chat’i (daha sonradan adı Copilot olarak değişti) çıkarmasının birinci yıl dönümünde geldi.

Copilot güncellemesi, genel anlamda modelin arayüzünün tasarımını yeniliyor ve daha kolay bir kullanım sunmayı amaçlıyor. Yenilikler, Copilot’un tarayıcı, iOS ve Android sürümlerinin hepsine eklendi.

Copilot, size modeli nasıl kullanabileceğinizi gösteren öneriler sunacak

Güncellemeyle birlikte Copilot daha basit ve daha şık bir tasarıma kavuştu. En büyük yeniliğin uygulamayı veya siteyi açar açmaz karşımıza çıkan öneriler olduğunu söyleyebiliriz. Copilot, kullanıcıya kendisiyle neler yapabileceğini gösteren öneriler sunuyor.

Yukarıdan bu önerilerin bazılarına ulaşmanız mümkün. Bunlar arasında komutlar veya bota neler sorabileceğinizi gösteren metinler bulunuyor. Ayrıca konularla alakalı yapay zekânın oluşturduğu görseller de eklenmiş. Copilot’un her giriş yaptığınızda farklı öneriler sunacağını da belirtelim. Bu özelliğin, sohbet botuna en doğru şekilde nasıl soru soracağını bilmeyen kişiler için yararlı olacağını söyleyebiliriz.

Farklı amaçlar için Copilot’u kullanmanızı sağlayan yeni sekmeler de eklendi

Uygulamada sol üstteki kısımdan ulaşabileceğiniz yeni sekmeler, Copilot’u farklı amaçlarla kullanmanızı sağlıyor. Örneğin “Vacation Planner” ile modelden seyahatleriniz hakkında yardım alabiliyorsunuz. “Designer” görüntü oluşturmaya yararken “Cooking Assistant” ise yemekler konusunda size yardımcı oluyor. “Fitness Trainer” ise spor için kullanılabiliyor.

Microsoft, Copilot’un kullanım verilerini paylaştı. Şirkete göre şu ana kadar modelle 5 milyardan fazla sohbet gerçekleştirilirken ve 5 milyardan fazla görüntü oluşturuldu. Copilot’un, normalde ücretli olan GPT-4 gibi modellere erişimin yanı sıra herhangi bir giriş yapmadan kullanılabildiğini de belirtelim.

Son olarak teknoloji devi, Amerikan futbolu ligi NFL’in final maçı Super Bowl’da yayımlanacak Copilot temalı reklamı da yayımladı. Aşağıdan Copilot’un her yerde kullanılabildiğini vurgulayan bu reklama ulaşabilirsiniz.

Microsoft’un Copilot için hazırladığı Super Bowl reklamı

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir