Microsoft CEO’sundan Apple’a Windows 11 ve iMessage Çağrısı

Microsoft CEO’su Satya Nadella, Apple’ı Windows 11’e katılmaya çağırdı ve iMessage için “hoş geldin” çağrısı iletti.

Microsoft CEO'su Satya Nadella, Apple'ı Windows 11'e katılmaya çağırdı ve iMessage için "hoş geldin" çağrısı iletti.

Microsoft CEO‘su Satya Nadella, Apple’ı Windows 11‘e katılmaya çağırdı ve iMessage için “hoş geldin” çağrısı iletti.

Microsoft’un Windows 11’i resmi olarak duyurmasının yankıları sürüyor. Pek çok noktada büyük yenilikler barındıran Windows 11 ile beraber Microsoft Store da yenilendi ve yeni bir çehreye kavuştu.

Windows 11’in tanıtılmasının ardından Wall Street Journal’a bir röportaj veren Microsoft CEO’su Satya Nadella, Apple’ı Windows 11’e davet ederken, artık iMessage için iyi bir platform olduğunu düşündüğünü sözlerine ekledi.

Nadella‘ya göre Windows 11’in en büyük hedeflerinden biri üçüncü taraf uygulama pazarlarına açılarak Microsoft Store’un ötesine geçmesi ve yaratıcılığın merkezi olması. Yeni platforma tüm uygulamaların davet edildiğini belirten Nadella, Apple’ı da davet etmekten çekinmiyor.

Windows ve Android cihazların birbirine yakından bağlantılı olduğunun altını çizen Nadella, Android uygulamalarının Windows üzerinde rahatlıkla çalıştığını, fakat buna karşın iPhone ile aralarında mesafe olduğunu söylerken, Apple’ı da aralarında görmek istediklerini belirtiyor. Apple’ın popüler uygulamalarından iMessage‘ın şu an yalnızca Apple ürünlerine özel olduğunu söyleyen Nadella, bu uygulamayı da Windows ile uyumlu olarak görmek istediklerini belirtiyor.

Apple‘ın görüntülü arama uygulaması FaceTime‘ı bu sene sonbahar aylarında Android ve Windows için yayınlayacağını duyurmuş olması, iMessage için de yeşil ışık yakabileceği anlamı taşıyor. Şu an için Apple’dan konuyla ilgili herhangi bir bilgi gelmiş değil.

 
Kaynak:https://kabargadget.com/3993/nadella-dari-microsoft-merilis-tantangan-imessage-windows-untuk-apple.html.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Karaciğer yağlanması En büyük problem olarak karşımıza çıkıyor! Ancak son zamanlarda bazı popüler yöntemler bizi bu sorundan kurtarıyor! Üstelik Türk mutfağının bazı besinleri de Karaciğer Yağlanmasının önüne geçmemizi sağlıyor

Karaciğer yağlanmasının en büyük sebebi ve Çözümü Belli Oldu! 1 Kaşık Mutlaka Tüketin

Isaac Asimov'un aynı isimli kitabından uyarlanan Foundation ya da Türkçesi ile Vakıf dizisinden yeni bir fragman paylaşıldı ve dizinin net yayın tarihi paylaşıldı.

Apple TV+’ın yüksek bütçeli bilim kurgu dizisi Foundation’ın yeni fragmanı ve yayın tarihi paylaşıldı