Microsoft bombayı patlattı: ChatGPT’li Bing, herkese açıldı!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Microsoft bombayı patlattı: ChatGPT’li Bing, herkese açıldı!

0

Microsoft hesabı olmadan Bing Chat kullanmak mümkün mü? Artık yapay zekalı Bing’te anonim arama yapılabilecek.

Microsoft, ChatGPT destekli Bing tarayıcısı ile interneti kasıp kavurmaya devam ediyor. Bir süre önce GPT-4’ten gücünü alan Bing Chat’i kısıtlı şekilde erişime açan Microsoft, nihayet tüm kullanıcılarına bu yeniliği sundu. Son duyuruya göre, Bing Chat kullanmak için artık bir Microsoft hesabına ihtiyaç duymayacaksınız.

Microsoft hesabı olmadan Bing Chat kullanın


Mayıs ayının başında yapılan bir duyuruya göre şirket, tüm Edge kullanıcılarının ChatGPT’nin gelişmiş özelliklerine erişebileceğini söyledi. Ancak ChatGPT’li Bing’i denemek için kullanıcıların bir Microsoft hesabıyla oturum açması gerekiyordu.

Ancak Microsoft, hesap açma zorunluluğunu ortadan kaldırarak GPT-4’lü Bing’i tamamen erişilebilir hale getirdi. Yani tek yapmanız gereken Edge’e girdikten sonra sağ üstte yer alan Bing logosuna tıklamak olacak.

Yeni özellik oldukça önemli olsa da, birçok kişi anonim şekilde arama yapmanın tehlikeli olabileceğini söylüyor. ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI, daha önce yaptığı bir açıklamada, Bing tarayıcıdaki verilerin yapay zekayı eğitmek için “sınırlı” şekilde kullanılacağını söyledi.

Öte yandan oturum açmayan kullanıcılar için bazı sınırlamalar olduğunu belirtmek gerekiyor. Microsoft Başkan Yardımcısı Michael Schechter’in açıklamasına göre, kimliği doğrulanmamış kullanıcılar Bing Chat ile en fazla beş arama gerçekleştirebilecek.

GPT-4’lü Bing’e tam erişim istiyorsanız Microsoft hesabınızla Edge’de oturum açmanız gerekiyor. Oturum açtıktan sonra arama sayısını oturum başına 20’ye çıkarabilirsiniz.

Peki, sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir