Microsoft, Bing’e “Kompakt Görünüm” özelliğini getiriyor
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Microsoft, Bing’e “Kompakt Görünüm” özelliğini getiriyor

0

 

Microsoft’un arama motoru Bing, yeni bir görünüm seçeneği sunmak için çalışıyor. Peki, “Kompakt Görünüm” adı verilen bu seçenek kullanıcılar için neleri değiştirecek?


Microsoft Bing’i internet arama motorunuz olarak kullanıyorsanız, şirketin henüz resmi olarak duyurmadığı yeni bir özellikle karşılaşmanız çok olası. Bing reddit grubunun bir üyesi olan “yokoffing” isimli kullanıcı, bazı Bing arama sonuçlarında ortaya çıkan ve “Kompakt Görünüm” (Compact View) adı verilen yeni bir geçişin ekran görüntülerini paylaştı.

Yeni seçenek, bazı Bing arama sonuçlarının sol üst köşesine yerleştiriliyor. Etkinleştirildiğinde, arama sonucu sayfasındaki bilgi miktarını azaltıyor. Böylece sonuç sayfası daha sade şekilde görünüyor ve bu da dikkat dağınıklığını azalttığı gibi göz yorgunluğunu da minimuma indiriyor. Böylece kullanıcıların arama sorgularındaki bilgileri daha hızlı bulması amaçlanıyor.

Görünüşe göre Microsoft, Kompakt Görünüm’ü daha fazla kullanıcıya sunmadan önce birkaç kişiyle test ediyor ve sızdıran kişi de bunlardan biri olabilir. Aslında bu özellik daha önce, 2021’de yılında da Bing’de test edilmişti. Ancak bu yeni sürümün arama sonucu düzeninde çok sayıda değişiklik yaptığı belirtiliyor. Microsoft’un yakın gelecekte bu özellik hakkında daha fazla bilgi vereceğini umuyoruz.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir