Microsoft, bilgisayarları Windows 11’e geçişe hazırlamak için bir yama yayınladı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft, bilgisayarları Windows 11’e geçişe hazırlamak için bir yama yayınladı

0

Yama, Windows 10 21H2 ve Windows 11’e geçiş aşamasında güncelleme sürecinin güvenilirliğini sağlamak ve olası sorunları gidermek için tasarlanmış.

Ekim ayında Microsoft’un yalnızca Windows 11‘i değil, aynı zamanda bu yıl ikinci yazılım platformu güncellemesi olan Windows 10‘u (21H2) piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunun beklentisiyle geliştiriciler, ilk kez 2018’de dağıtılan KB4023057 yamasını bir kez daha yayınladı. Bu paketi yüklemek, bilgisayarınızı gelecek güncellemeye hazırlayacak ve ortaya çıkabilecek olası sorunları çözecektir.
Yama notları, en son 18 Ağustos‘ta düzenlendiğini söylüyor. Şu anda kullanıcılara dağıtılıyor, ancak tüm uyumlu cihazlara gönderilmesi biraz zaman alabilir. 

Microsoft’a göre KB4023057, Windows 10 güncelleme hizmeti bileşenlerine yönelik bir güncelleme. Yükleme sırasında güncellemenin disk alanını boşaltmaya çalışabileceğini unutmayın.

Windows 11, 5 Ekim’de yayınlanacak

Güncellemeye, Microsoft Update Health Tools yardımcı programı da eşlik ediyor. Yardımcı program, ağ bağlantılarının parametrelerini ve ilgili Windows bileşenlerini geri yükleyebilir, kayıt defterinde değişiklikler yapabilir, verileri sıkıştırabilir, vb. Bu nedenle, kullanımda olan cihazda çok az yer kalırsa veya güncellemeler engellenirse, bu paketi dikkatli bir şekilde yüklemeniz tavsiye ediliyor.

Microsoft’un Windows 11’in dağıtımına 5 Ekim’de başlamayı planladığını hatırlatalım . Windows 10 (21H2) için lansman tarihi henüz açıklanmadı, ancak Ekim ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak:https://www.windowslatest.com/2021/09/11/windows-10-reliability-patch-issued-again-ahead-of-the-next-major-update/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap