Microsoft açıkladı: 48 saatte 1 milyondan fazla kayıt yapıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Yapay zeka

Microsoft açıkladı: 48 saatte 1 milyondan fazla kayıt yapıldı

0

Yapay zeka destekli yeni Bing’in bekleme listesine 48 saat içinde kayıt yapanların sayısı parmak ısırttı.

Bing ve Microsoft Edge’in App Store ve Play Store listelerinde hızla yükselmesinin ardından, bir haber de Bing için açılan bekleme listesinden geldi.

Microsoft, Salı günü Bing arama motorunun yeni sürümünü, yeni sohbet robotu yapay zekâ özelliği ile birlikte kullanıma sundu. Yeni Bing’in tam sürümü şu anda yalnızca göreceli olarak az sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir olsa da, içine dalmak ve kontrol etmek isteyen çok sayıda ilgili kişi var gibi görünüyor.

Microsoft’un Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Tüketici Baş Pazarlama Sorumlusu Yusuf Mehdi, yaptığı bir açıklamada, chatbot özellikli yeni Bing’e erişmek için açılan bekleme listesine 48 saat içinde bir milyondan fazla kişinin kaydolduğunu belirtti.

Microsoft, yeni ve eksiksiz Bing deneyimini önümüzdeki haftalarda milyonlarca kullanıcıya açmayı planladığını söylüyor. Rakibi Google da, Bard adlı kendi sohbet robotu yapay zekâsını yakın gelecekte halka açmayı planlıyor ve tüm şirket çalışanlarından bunu önceden test etmeleri isteniyor.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap