Microsoft, 10 gün içinde Windows 11’den, Windows 10’a dönmenize izin verecek
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft, 10 gün içinde Windows 11’den, Windows 10’a dönmenize izin verecek

0

Windows 11, Windows 10’a geri dönmeniz için size 10 gün verecek. 10 günlük geri alma süresi sona erdikten sonra bile, Windows 10 işletim sistemine geri dönmeniz mümkün olacak.

Birçok kullanıcı için Windows 11’in ilk izlenimleri genel olarak olumlu olsa da Microsoft, memnun olmayan kullanıcılara deneme süresinden sonra eski işletim sistemlerine dönme fırsatı verecek. Üstelik bu süre bittikten sonra bile.

Yeni işletim sisteminin arayüzü, iyi bilinen dinamik kutucukları kaldırarak, başlat menüsünün basitleştirilmiş simgelerden oluşan satırlarla değiştirilmesi de dahil olmak üzere bir dizi yenilik sunuyor. Ayrıca geliştiriciler, gelecekte işletim sisteminin yeni sürümüne daha fazla işlev eklemeyi planlıyorlar.


Ancak, Windows 11 ne kadar iyi olursa olsun, kurulumu geri alabileceksiniz. Microsoft tarafından dağıtılan resmi SSS dosyasına göre, 10 gün içinde kişisel verilerin korunması ile “geriye dönüş” mümkün olacak. Sürenin bitiminden sonra da geri dönebilirsiniz, ancak bunun için gerekli tüm bilgilerin yedeğini almanız ve onuncu sürümün “temiz kurulumunu” yapmanız gerekecek.

Windows 10 desteği 2025’te sona erecek

Yani 10 gün içinde memnun olmayan kişiler “Güncellemeler ve Güvenlik” ayarlarındaki “Sistem Geri Yükleme” bölümünden bir önceki işletim sistemlerine geri dönebilecekler. Bu sürenin bitiminden sonra dönmek isteyen kullanıcıların ise Windows 10 ISO dosyasını indirmeleri ve her şeyi yeniden yüklemeleri gerekecek.

Microsoft’un kullanıcılara böyle bir esneklik sunacak olması dikkat çekici. Zira şirket, değerlendirme döneminden sonra, önceki işletim sistemi sürümlerine kolay ve basit bir şekilde düşürmeye izin vermez. Her ne olursa olsun, Windows 10 desteğinin 2025 yılında sona ermesi planlanıyor, bu nedenle kullanıcıların nihai bir karar vermek için hala çok zamanları var.

Kaynak:https://www.pcworld.com/article/3624608/windows-11-will-give-you-10-days-to-roll-back-to-windows-10.html.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap