Megan Fox, Yapay Zekanın Oluşturduğu Görsellerini Paylaştı
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Megan Fox, Yapay Zekanın Oluşturduğu Görsellerini Paylaştı

0

  Megan Fox, Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Görsellerini Paylaştı: “Neden Benim Çoğu Görselim Çıplak?”

Lensa ile oluşturulan görseller bu aralar çok popüler. Dünyaca ünlü oyuncu Megan Fox da bu yapay zekayı kullanan isimlerden oldu. Ancak ona gelen görsellerin genelde cinsellik odaklı olması bazı soruları akla getirdi.

Yapay zeka ile oluşturulan görseller son günlerde iyice popüler olmaya başladı. Son olarak Lensa.ai isimli uygulamanın “Magic Avatar” isimli özelliği, attığınız fotoğrafları bambaşka şekillerde yorumluyor. Bunu da son derece başarılı bir şekilde yapan Lensa.ai, diğer pek çok yapay zeka gibi bazı toplumsal sorunlar konusunda eleştiriliyor.

Geçtiğimiz gün Lensa.ai‘de yapılan fotoğraflarını paylaşan ünlü oyuncu Megan Fox, oluşturulan sanatsal görsellerin genellikle “cinsel” ve “çıplak” pozlar olduğunu açıkladı. Lensa tarafından hazırlanan pozların büyük bir kısmında Megan Fox’un cinselliği vurgulayan yönleriyle görselleştirildiğini görüyoruz.

Megan Fox da neden bu görsellerde bu kadar fazla cinsellik olduğunu sorguladı.

Megan Fox, Instagram hesabından paylaştığı gönderide “Herkesin avatarları eşit derecede cinsel miydi? Mesela, neden benim çoğum çıplak?” açıklamasını yaptı. 

Bazı takipçiler Megan Fox’un bu açıklamasına tepki gösterdi.

Megan Fox

Megan’ın yapay zekanın kendisini cinsel odaklı görsellerle resmetmesini dile getirmesi üzerine bazı takipçiler Megan Fox’a tepki gösterdi. Fox’un zaten kendini cinsellikle ön plana çıkardığını söylediler.

megan fox açıklama

“Çünkü gerçek hayatta neredeyse her zaman çıplaksın. Gerçekten iki ile ikiyi bir araya getiremez misin?”

Aslında buradaki konu sadece Megan Fox üzerinden değil. Lensa.ai gerçekten de özellikle kadınlar için görsel hazırlarken cinselliğe odaklanıyor olabilir mi?

Daha önce pek çok yapay zekanın cinsellik, ırkçılık gibi toplumsal sorunlarla ilgili bazı yanlışlar yaptığını gördük. BuzzFeed muhabiri Kelsey Weekman da Megan Fox’un yaptığı paylaşımı destekler nitelikte bir açıklama yaptı. Weekman, uygulamaya sadece omzunun üzerinde fotoğraflar göndermesine rağmen yapay zeka tarafından oluşturulan görsellerin çoğunda çizgi film benzeri göğüs dekoltesi, ince bel gibi görüntüler oluşturulduğunu belirtti.

Bu da bizi yapay zekaların “güzellik algısının” ne olduğunu sorgulamaya itiyor. Peki sizce Lensa, Midjourney, Dall-e gibi yapay zekaların toplumsal kaygılar konusunda bir yargı oluşturabileceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarda buluşalım.

 

Kaynak: https://www.webtekno.com/megan-fox-yapay-zeka-gorseller-paylasti-h130522.html 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir