Medyapım, Türk Yapımlarını Yurt Dışına Taşımak İçin Merzigo’yla Ortaklık Kurdu
 1. Anasayfa
 2. Sektörel

Medyapım, Türk Yapımlarını Yurt Dışına Taşımak İçin Merzigo’yla Ortaklık Kurdu

0

 

Birçok popüler yerli dizinin arkasındaki yapım şirketi Medyapım, İstanbul merkezli dağıtım şirketi Merzigo’yla ortaklık kurdu. Şirket, bu ortaklık yoluyla Türk yapımları küresel pazardaki izleyicilere sunacak.

1993 yılında kurulan Medyapım, dizilerden yarışmalara kadar 10 bin saati aşkın televizyon içeriğiyle Türkiye’nin en büyük yapım şirketlerinden biri konumunda. Dev şirket, şimdi de içeriklerini farklı pazarlara yaymak için oldukça önemli bir adım attı.

Medyapım, yine yerli bir dağıtım şirketi olan Merzigo ile bir anlaşma imzaladı. Bu stratejik anlaşmanın dört yıllık olduğu belirtildi

Medyapım’ın içerikleri Afrika, Asya ve Latin Amerika gibi pazarlara gelecek

Medyapım, Merzigo ile olan ortaklığıyla popüler yapımlarını yurt dışı pazarına genişletmek istiyor. Bu kapsamda da şirketin içerikleri Latin Amerika, Afrika ve Asya gibi pazarlara genişleyecek. Ayrıca Merzigo’nun pazarlama, dağıtım ve para kazanma gibi şeyler sunan son teknoloji hizmeti yoluyla içerikler 20 farklı dil seçeneğiyle izleyenlere sunulacak.

Türkiye’nin en büyük yapım şirketlerinden olan olan Medyapım, binlerce saatlik içeriğe sahip. Şirket,  “Bir Peri Masalı”, “Yasak Elma”, “Sadakatsiz” ve daha birçok ülkemizde oldukça popüler olan yapımı bünyesinde bulunduruyor. Bunlara ek olarak müzik ve oyun sektöründe de faaliyet gösteriyor.

Öte yandan “Başlat” isimli içerik platformunu çıkarmaya hazırlanan Merzigo’nun da Medyapım dışında hem Fox, Kanal D, TV8 gibi kanallarla hem de Acun Medya ve TIMS&B gibi dev yapım şirketleriyle ortaklığı bulunuyor.

 

Kaynak: https://variety.com/2023/digital/global/turkish-medyapim-partnership-digital-distributor-merzigo-1235586714/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir