Materyal Tasarıma Geçen Google Drive Güncellendi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Materyal Tasarıma Geçen Google Drive Güncellendi

0

Bu yıl yapılan Google I/O geliştirici konferansında Google, materyal tasarım ögelerini bir araya getirerek markayla bir bütün olan kullanıcı arayüzlerini tasarlamada geliştiricilere yardımcı olmak için materyal tema araçlarını açıkladı.

 

Google, materyal tasarımın mucidi konumundaki bir şirket. Google’ın kendi materyal tasarımı açık renkler, kartlar ve yuvarlatılmış köşeler kullanarak liberal bir duruş almasını sağlıyor. Şimdiye kadar Google Hesap Makinesi, Google Fotoğraflar, Google Chrome, Android İletileri, Google Telefon, Google Kişiler ve Google Takvim yeni materyal tasarım içeren temalarıyla güncellemeler aldı. Ancak Google, Drive uygulamasının şu anki tasarımını da pek beğenmiyor gibi.

Öncelikle, şu an bulunan uygulama neye benziyor bir miktar buna göz atalım. Uygulamayı açtığınız zaman yakın zamanda açılmış dosyalara, oluşturduğunuz klasörlere ve yüklediğiniz dosyalara erişebilmektesiniz.
Beklendiği gibi XDA üyelerinden birisi aracılığıyla keşfedilen yeni tasarım kullanımı kolaylaştırıyor. Hala kullanabileceğiniz bir açılır menü olsa da en önemli ayarlara ve dosyalara alt menüden erişme imkanına sahip oluyorsunuz.
Google Drive uygulamasının güncellenmiş materyal tasarımlı hali şu an son güncellemede mevcut, ancak son kullanıcılar halen bu güncellemeye ulaşamıyor. Önümüzdeki günlerde güncellemenin herkes için kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Kaynak :https://www.xda-developers.com/google-drive-google-material-theme-redesign/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir