1. Ana Sayfa
  2. Sektörel

Mashable, Türkiye’de Yayın Hayatına Başladı

Mashable, Türkiye’de Yayın Hayatına Başladı
0

Dünyanın En Büyük Teknoloji Yayıncılarından Mashable, Türkiye’de Yayın Hayatına Başladı

Küresel teknoloji yayın kuruluşlarından Mashable, Türkiye’de de yayın yapmaya başladı.

Türkiye’deki teknoloji yayın kuruluşları arasına yakın bir zamanda bir yenisi daha katılacak. Dünyanın yakından takip ettiği teknoloji yayıncılarından New York merkezli Mashable, Türkiye’ye giriş yaptı. Mashable’ın Türkiye yayınları, Demirören Medya bünyesinde gerçekleşiyor.

Mashable’ın Türkiye’ye gelecek olması, daha önce LinkedIn’de açılan iş ilanıyla birlikte öğrenilmişti. Mashable, Demirören Medya bünyesinde 15 Aralık itibarıyla Türkiye’de de yayın yapmaya başladı.

Mashable nedir?

2005 yılında Pete Cashmore tarafından kurulan Mashable, yine Cashmore editörlüğünde bir süre boyunca basit bir WordPress blogu olarak yayın yaptı. Blog, Time tarafından 2009 yılında en iyi 25 blog arasında gösterildi. Mashable, 2015 yılında Twitter’da 6 milyon takipçiye ulaştı. Aralık 2017’deyse Mashable, hakları 50 milyon dolar karşılığında Ziff Davis tarafından satın alındı.

AdnanGüney ve Güney59 Paylaşım olarak Mashable Türkiye’ye şimdiden yayın hayatında başarılar diliyoruz.

 

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap