Masaüstü ve iOS Cihazınızda Chrome’un Yeni Tasarımını Deneyin?

Chrome, kullanıcıların çok daha keyif alacağı ve göze hoş gelen Material Design tasarımını Chrome 68 ile birlikte yayınladı. Peki Chrome’un yeni tasarımını nasıl kullanabilirsiniz?

Chrome, kullanıcıların çok daha keyif alacağı ve göze hoş gelen Material Design tasarımını Chrome 68 ile birlikte yayınladı. Peki Chrome’un yeni tasarımını nasıl kullanabilirsiniz?

Dünyanın en çok tercih edilen web tarayıcısı olmaya devam eden Chrome, tarayıcıya getirdiği özelliklerle kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışırken tasarım değişiklikleriyle de daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için elinden geleni yapıyor.

Google’ın üzerinde birkaç aydır çalıştığı Material Design (Materyal Tasarım), Chrome 68 ile birlikte hem PC hem de iOS cihazlar için kullanıma sunuldu. Eskisine göre çok daha oval hatlara sahip yeni Chrome tasarımını ne yazık ki şu an için Android’de kullanamıyorsunuz.

Material Design ile birlikte Chrome, çok daha modern bir görünüme kavuşmuş oluyor. Beyaz rengin ön plana çıktığı tasarımda adres çubuğu ve sekmelerin yuvarlak hatlara sahip olması da gözden kaçmıyor. Chrome’un masaüstü versiyonunda yeni tasarımı denemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. (Koyu puntolarla yazılan alanı kopyalayarak adres çubuğuna yapıştırınız.)
Masaüstü için:
1. chrome://flags/#top-chrome-md sayfasını açın.
‘UI Layout for the browser’s top chrome’ seçeneğini default’tan refresh’e getirin.
Tarayıcınızı yeniden başlatın ve değişiklikleri görün.
2. iOS için:
chrome://flags/#top-chrome-md sayfasını açın.
UI Refresh Phase 1 seçeneğini ‘enabled’ yapın.
Tarayıcıyı yeniden başlatın ve değişiklikleri görün.

Kaynak: https://www.theverge.com/2018/7/26/17616112/how-to-chrome-material-design-refresh

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chrome’un Yeni Tasarımı İşte Böyle Olacak

Google, Yetkisiz Erişimleri Ortadan Kaldıracak Titan Güvenlik Anahtarı’nı Tanıttı