Maden Suyu Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Maden Suyu Nedir?

0

Doğal maden suyu, yer altı sularından elde edilmiş mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan ilerleyerek yeryüzüne çıkar ve tamamen “doğaldır“. Soda ise, içilebilir suya yapay mineraller ve karbondioksit gazı eklenerek elde edilen “yapay”  bir içecektir.

Maden suyu içinde; bikarbonat, sülfat, klorür, kalsiyum, magnezyum, florür, iyodür, demir,potasyum ve sodyum bulundurur. Vücudumuz ter, solunum,idrar ve spor ile mineral ve su kaybına uğrar. Su tüketiminin yanı sıra maden suyu tüketerek de mineral kaybını azaltabiliriz. Ayrıca maden suyu asitlidir yani içerisinde karbondioksit gazı bulunur. Bu gaz dilimiz ile temas ettiğinde geçici olarak tat algılayıcıları uyuşturur. Mineral tadın alınmasını baskılayarak içimi kolaylaştırır.

Maden suları günlük kalsiyumu, mineral miktarını karşılar. Yorgunluğu giderir. İçerdiği mineraller sayesinde cildi pürüzsüzleştirir. Sindirim ve boşaltım sisteminde etkin rol oynar. Ayrıca içimi haricinde yüzünüze sürdüğünüzde cildinizin parlamasını ve genç görünmesini sağlar.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap