MacOS Sierra Kurulumu İçin USB Bellek Oluşturma
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

MacOS Sierra Kurulumu İçin USB Bellek Oluşturma

0

Mac kullanıcıları, Mac App Store üzerinden en yeni işletim sistemi olan Sierra’yı ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başladılar. Ancak ideal bir kurulum için kullanıcıların MacOS Sierra işletim sistemi bulunan bir kurulum USB’si hazırlaması gerekiyor.

İlk olarak Mac App Store üzerinden MacOS Sierra’yı indirmeniz gerekiyor. Ardından en az 8 GB’lık bir USB belleğinizin olması gerekiyor. Kurulumun hızlı bir şekilde olmasını istiyorsanız USB 3,0 belleği kullanabilirsiniz.

MAC sisteminizi açın ve Disk İzlencesi uygulamasını çalıştırın. Uygulamanın sol tarafında sisteminizdeki diskleri göreceksiniz. Listede USB belleğinizi bulup tıklayın. Sağ tarafta belleğinizin bilgilerini göreceksiniz. Üst menüde SİL seçeneğine tıklayın ve USB’ nizi yeniden adlandırın. Diğer ayarları olduğu gibi bırakıp yeniden SİL butonuna basın. Artık belleğiniz biçimlendi.

Ardından Terminal uygulamasını açın ve aşağıdak,i kodu girin;

sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume /Volumes/Untitled –applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app

Komutu onayladıktan sonra Terminal diske yazma işlemini başlatacaktır. Eğer hiçbir sorun çıkmazsa işlem tamamlandığında Terminal sizi bilgilendirecektir.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap