LiteSpeed Nedir Nerde Kullanılır
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

LiteSpeed Nedir Nerde Kullanılır

+ - 0

LiteSpeed Linux sunucularda Apache yerine kullanılan bir yazılımdır. Sunucunuzun ağır şartlarda çalışmasını hafifleten bu yazılım Apache Server çalışmasına etkin olarak sistemde %60’a varan değerde rahatlama sağlayarak sonucunun daha verimli bir performans ile çalışmasını sağlıyor.

LiteSpeed Linux sunucularda Apache yerine kullanılan bir yazılımdır. Sunucunuzun ağır şartlarda çalışmasını hafifleten bu yazılım Apache Server çalışmasına etkin olarak sistemde %60’a varan değerde rahatlama sağlayarak sonucunun daha verimli bir performans ile çalışmasını sağlıyor.

Birçok kullanıcı sayısına sahip olan Web Server yazılımı Özellikle sunucuzun Yüklenme (Load) değerlerinde bir tutarsızlık söz konusu olduğunda LiteSpeed’i tercih edebilirsiniz.

LiteSpeed, en eski web serverlerden birisi olan Apache’ye nazaran daha az işlemci tüketimi gerçekleştiriyor. Dolayısı ile yüklenme Load değerlerinde gerçek bir farklılık gözleniyor.

LiteSpeed’i performans olarak incelediğimizde Apache’ye nazaran daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Belirli bir ücret karşılığında her ay kullanmanız mümkün.

Ücretsiz versiyonu sayesinde de performans alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bir değerlendirme yaptığımızda, Web Hosting veya Reseller alacaksanız, Hosting alacağınız şirkete kullandıkları web server’ı sorabilirsiniz. Yani LiteSpeed’i kullanan şirketler ile çalışmanız daha sağlıklı ve verimli olacağı kesindir.

Litespeed ürünü en iyi CPanel ile uyum göstermektedir. Büyük hitli siteleri incelediğimizde, bu sitelerin alt yapısında Litespeed olduğunu görebilirsiniz. Örnek olarak :  Google, youtube , Faceebook gibi büyük sitelerin temelinde bu gerçek yatmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap