1. Ana Sayfa
  2. Genel

Linux Malware Detect LMD Nasıl Kaldırılır ?

Linux Malware Detect LMD Nasıl Kaldırılır ?
+ - 1

Maldet (Linux Malware Detect LMD), Linux Sunucu‘larında kullanılan  Zararlı, yazılım tarayıcıdır. Web sitelerindeki  tehlikeli PHP dosyalarını tarar ve  kötü amaçlı kodları tespit etmek için  çok yararlı bir tarayıcıdır. Bazı durumlarda LMD’ yi kaldırmak yada güncellemek isteyebilirsiniz. Bu duruda kaldırma işlemi nasıl yapılır kısaca bunu anlatmak istiyoruz.

Maldet‘i sunucudan kaldırmak için sunucunun root erişimine sahip olmalısınız.  Maldet kaldırma dosyası / usr / local / maldetect dizinindedir.

1. Linux sunucunuza root kullanıcısı olarak giriş yapın

2. Maldet kaldırma komut dosyasını çalıştırın

sh /usr/local/maldetect/uninstall.sh

3. Maldet kaldırmayı onaylamak için ‘y‘ değerini girin

Kaldırıcı, “Devam etmek istiyor musunuz?” Sorusunun onayını isteyecektir.  kaldırmak için “y” girin ve enter tuşuna basın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

1984 İzmit'te doğdu Konya Selçuk Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu. Network Dizayn kurucusu ve editörü. Server altyapısını kuran ve düzenleyen kişi. Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Fatih, ayrıca oyun dünyası ve film sektörüne de ilgili.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Fatihciğim merhaba, ev tadilat işlerinin bitip, böyle güzel bir makale ile aramıza dönmene sevindik. Hoşgeldin. Eline koluna sağlık makalelerinin devamını bekliyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.