Line: Mesajlaşma Uygulamasına Hikayeler Özelliği Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Line: Mesajlaşma Uygulamasına Hikayeler Özelliği Geliyor

0

Mesajlaşma uygulaması olan Line‘a, 24 saatte kaybolan hikayeler özelliği ekleniyor. Önümüzdeki günlerde hizmete sunulacak olan güncelleştirme ile kullanıcılar, kendi hikayelerini paylaşabilecekler.

Bir dönem ciddi anlamda reklamları yapılan ancak sonrasında Türkiye‘de beklenen etkiyi yaratamayan mesajlaşma uygulaması Line’a, kaybolan hikayeler özelliği geliyor. Japonya‘nın en popüler mesajlaşma uygulaması olan, Asya‘da da fazlasıyla popüler olan Line, bu özellikle birlikte kaybolan hikayeler kervanına katılacak.

İlk olarak Snapchat‘in getirmiş olduğu ancak sonradan diğer platformların kopyaladığı bu özelliği kullanmayan bir platform kalmadı diyebiliriz. Bilindiği üzere WhatsApp, Facebook, Messenger başta olmak üzere, neredeyse tüm mesajlaşma uygulamaları bu özelliği bünyelerine eklediler.

Yöneticiler tarafından yapılan açıklamalarda, gelecek olan güncelleştirme ile kullanıcıların hikayeler paylaşabileceği ve bu hikayelerin 24 saat sonra kendiliğinden yok olacağı belirtildi. 2019 yılında aylık kullanıcısı 164 milyon olan Line, böylelikle kullanıcı sayısını artırmayı dolayısıyla da daha büyük gelir elde etmeyi hedefliyor. Gelirlerinin büyük bir bölümünü uygulama içerisinde bulunan mekan ve ürün tanıtımlarıyla kazanan Line‘ın, getirecek olduğu hikaye özelliğiyle istediği etkiyi yaratıp yaratmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: https://techcrunch.com/2019/05/16/line-stories/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap