LG V20 Teknik Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

LG V20 Teknik Özellikleri

0

LG, G serisi adı altında üst seviye akıllı telefonlarını topluyor. Geçen yılda V ailesini ilave ettiler. V ailesinde yalnızca V10 varken şimdi V20  modeli tanıtılacak.

V10’daki en dikkat çekici özellik çift ekrandı. V20’de de bu sistem aynı şekilde devam edecek. Telefonda ana ekrana ek olarak bir de yardımcı ekran bulunacak. Telefonda 5.7 inç’lik QHD Quantum Dot teknolojili ana ekran yer alacak. 2.1 inç’lik yardımcı ekranda ise 1040×160 piksel çözünürlük sunulacak.

Qualcomm Snapdragon 820, Adreno 530 grafik işlem birimi, 4 GB RAM ve 32 GB kapasite diğer ayrıntılar arasında. V20, G5’te olduğu gibi değiştirilebilir bir bataryaya sahip olacak.

Arka kısımda 16 MP ve 8 MP olmak üzere iki kamera var. Ön kısımda ise 5 MP çözünürlük destekli kamera var. Ayrıca arka kamera OIS yani optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip olacak. Bunlarla beraber 7.0 Nougat Android sürümü kurulu bir şekilde gelecek.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap