Lenovo’dan Monitörleri Tarihe Gömecek Akıllı Gözlük
 1. Anasayfa
 2. Giyilebilir Teknoloji

Lenovo’dan Monitörleri Tarihe Gömecek Akıllı Gözlük

0

  

Lenovo, Monitörleri Tarihe Gömecek Akıllı Gözlüğü Glasses T1’i Tanıttı

Lenovo, bilgisayar ve telefon ekranlarını gözümüzün önüne getirecek akıllı gözlüğü Glasses T1’i tanıttı. Kablo yoluyla cihazlara bağlanabilen gözlük, iki 1080p 1080p micro-OLED ekrana sahip.

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren akıllı gözlükler, bilgisayar ekranlarını gözümüzün önüne getirebiliyor. Şimdi de teknoloji devi Lenovo’dan bu tarz bir hamle geldi. Çin merkezli şirket, suratınız için tasarlanmış yeni USB-C monitörü Glasses T1’i duyurdu.

Bugün başlayan IFA etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen giyilebilir cihaz gözlük formatında olmasıyla dikkatleri üzerine topladı. Şirketin açıklamalara göre bu akıllı gözlük, Full HD OLED ekranı gözlerimizin önüne taşıyacak.

Lenovo Glasses T1

60 Hz yenileme hızına sahip Glasses T1, iki 1080p micro-OLED ekran taşıyor. Lenovo’ya göre gözlük, bir kablo vasıtasıyla telefon, bilgisayar gibi diğer cihazlara bağlanarak görüntüyü gözümüzün önüne getirebiliyor. Gözlüğün görüşü tamamen engellediğini de ekleyelim. Zaten bir kablo ile birlikte çalışması da cihazın tıpkı normal bir televizyon veya monitör izliyormuşçasına hareketsiz bir kullanım için tasarlandığını ortaya koyuyor.

Lenovo, film izlemekten oyun oynamaya kadar birçok işlevi kullanıcılara sunan Glasses T1’i bu tarz cihazların oldukça büyüyeceğine yönelik beklentilere atıfta bulunarak bizlerle buluşturdu. Dev şirket ayrıca mobil oyuncuların gözlüklere büyük ilgi duyacağını tahmin ettiğini söylerken film ve dizi izlemenin de bu cihazlara kayabileceğini umduğunu da ekledi. Daha önce çıkan raporlar, bu gözlüklerin 2026 yılına kadar 160 milyar dolarlık bir küresel pazara dönüşebileceğini göstermişti.

Cihazın ile ilgili biraz daha detaya girelim. Glasses T1, belirttiğimiz gibi bir kablo yoluyla bilgisayarlara, tabletlere ve akıllı telefonlara bağlanabiliyor. iPhone gibi iOS cihazlara bağlanmak istendiğinde ise Lenovo’nun HDMI adaptörüne veya Apple’ın Dijital AV adaptörüne ihtiyaç duyuluyor. Her kafa yapısına göre tasarlandığı belirtilen gözlüğün, uzun süreli kullanım için burun pedleri ve daha iyi bir ses deneyimi için yerleşik hoparlörlerle geleceği aktarılıyor.

2023 yılında belli pazarlarda piyasaya sürülmesi beklenen Lenovo Glasses T1’in fiyatıyla ilgili ise herhangi bir detay paylaşılmadı.

Kaynak:https://www.theverge.com/2022/9/1/23332907/lenovo-glasses-t1-yoga-smart-display-ifa 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir