1. Ana Sayfa
  2. Genel

Kumarbazın İntikamı (1966) – Ayhan Işık Hülya Koçyiğit

Kumarbazın İntikamı (1966) – Ayhan Işık Hülya Koçyiğit
0

1966 yılı Melek filim yapımlarından olan Kumarbazın İntikamı filminde başrolleri, Ayhan Işık ve Hülya Koçyiğit paylaşıyor. Filmi İzlerken, biraz olsun nostalji yaşayıp geçmişe dönmek ve o güzel yılları hatırlamak isteyebilirsiniz. Sizde aynı duyguları yaşamak isterseniz izlemeye devam edin

Kumarbazın İntikamı; Aram Gülyüz’ün yönettiği 1966 yapımı başrollerini Hülya koçyiğit ve Ayhan Işık‘ın paylaştığı bir dram filmidir.

Filmde, babasının sır dolu intiharını araştıran bir adamın hikâyesi anlatılır. Murat, annesi ve babası ayrıldığında çok küçüktür. Annesiyle birlikte babasının köşkünden ayrılmış, onu bir daha görmemiştir. Ancak bu uzaklık babasının intiharından şüphe etmesine mani olmaz. Tanıdığı kadarıyla babası intihar edecek biri değildir.

 

Bu işin ardında bir sır olduğunu düşünmektedir. Yaşlı adam, intiharından önce son kez oturduğu kumar masasında, son mal varlığı olan köşkü de kaybetmiştir.


Ölmeden önce üç kumar kâğıdına dört isim yazıp geride soru işaretleri bırakmıştır. Murat, ne manaya geldiğini bilmediği bu ipucunun ardına düşecektir. ”Kumarbazın İntikamı” Filmi Oyuncuları; Ayhan Işık, Hülya Koçyiğit, Turgut Özatay, Gürel Ünlüsoy, Osman Alyanak, Süha Doğan, Sevinç Pekin, Haydar Karaer, Selahattin İçsel, Mahmure Handan, Hayri Karakaş, Zeki Sezer, Aynur Aydan, Gani Dede, Dündar Aydınlı

Yönetmen: Aram Gülyüz

Senaryo: Süha Doğan , Erdoğan Tünaş

Yapımcı: Şahan Haki

Görüntü Yönetmeni: Memduh Yükman Süre: 93 dk Tür: Dram Özellikler: Siyah Beyaz Melek Film Gururla Takdim Eder.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=A2CpCs6XHrg

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap