1. Ana Sayfa
  2. Windows

Kullanıcısını kırmadı: Microsoft, 27 yıl sonra uygulamayı güncelledi

Kullanıcısını kırmadı: Microsoft, 27 yıl sonra uygulamayı güncelledi
+ - 0

Microsoft’un animasyon programı 3D Movie Maker yıllar sonra geri geliyor. Windows 95’le duyurulan uygulamayı hemen indirebilirsiniz.

Microsoft’un 90’lı yıllarda denediği uygulama konseptlerinden biri olan 3D Movie Maker geri dönüyor. İlk olarak 1995’te piyasaya sürülen animasyon programı, 27 yıl sonra kullanıcıların karşısına açık kaynak kodlu şekilde çıkıyor.

Microsoft’un üç boyutlu render yeteneklerini göstermek için Windows 95’e dahil ettiği 3D Movie Maker; karakterleri, metinleri, müzikleri ve özel efektleri önceden tanımlanmış ortamlara yerleştirerek kısa filmler oluşturmaya olanak sağlıyordu. Microsoft yöneticileri, 1995’ten kalma bu programı yeniden erişime açtı.

1995’ten kalma 3D Movie Maker açık kaynakla geri geliyor

ABD’li yazılım devinin 1995 yılında Microsoft Kids bölümü tarafından geliştirilen 3D Movie Maker programı yeniden erişime açıldı. Uygulamanın açılması için isteklerini Twitter’dan yazan kullanıcılar, seslerini Microsoft yöneticilerine duyurmayı başardı.

Yine de Microsoft’un bazı uyarılarda bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Yazılım devi, açık kaynaklı şekilde paylaşılan bu projenin, modern donanım/yazılım ile tam olarak çalışamayacağı konusunda uyarıyor. Ayrıca geliştiricileri gerektiğinde kod üzerinde güncellemeler yapmaya çağırıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi  yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

Kaynak:https://shiftdelete.net/microsoft-3d-movie-maker-acik-kaynak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap