Kullanıcılarınızı klasik Hangouts’tan artık Gmail’de bulunan Google Sohbet’e taşıyın
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Kullanıcılarınızı klasik Hangouts’tan artık Gmail’de bulunan Google Sohbet’e taşıyın

0

Google Sohbet‘e geçiş için Klasik Hangouts, G Suite için gerçekten başlıyor

Artık Yönetici konsolundaki “Sohbet tercih edildi” ayarıyla tüm kullanıcılarınızı klasik Hangouts’tan Google Sohbet’e taşıyabilirsiniz
Bu ayarı etkinleştirirseniz, Google Sohbet, tüm klasik Hangouts uygulamalarınızın yerini alarak ve web’deki Gmail’de görünerek kuruluşunuz için varsayılan sohbet uygulaması haline gelirBu merakla beklenen entegrasyon, kullanıcılarınızın anahtarlama sekmelerini bozmadan sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasına olanak tanır.


Sohbet tercih edilen ayarı önceden Sohbet Hızlandırılmış Geçiş Programı aracılığıyla yalnızca küçük bir müşteri grubu için mevcuttu.

Kuruluşunuz için tercih edilen Sohbeti etkinleştirirseniz:

Yeni Sohbet deneyimi, Gmail’deki klasik Hangouts deneyiminin yerini alacak.
Hangouts.google.com hariç tüm klasik Hangouts uygulamaları devre dışı bırakılacak ve kullanıcılar chat.google.com adresine gitmeye veya Sohbet mobil uygulamasını indirmeye yönlendirilecek.
Klasik Hangouts bot okunmamış Klasik grup mesajlarının kullanıcılarını haberdar edecektir.
Geçen Ağustos ayında Google , G Suite müşterileri için klasik Hangouts geçişini bu yıla erteledi. Bugünden itibaren , yöneticiler kullanıcılarını gerçekten Google Sohbet‘e geçirebilir ve Gmail entegrasyonuna erişebilir.

Geçtiğimiz yıl, Google Hızlandırılmış Geçiş Programı içindeki geçişi test ediyor. G Suite yöneticileri “Sohbet tercih etti” Artık herkes Gmail’de Sohbet özelliğini kullanabilir.

Tercih edilen Sohbet ayarı, en etkili ve kesintisiz geçiş için tüm kullanıcılarınızı bir kerede taşımanıza olanak tanır. Bazı kişiler klasik Hangouts kullanıyor ve diğerleri Sohbet kullanıyorsa, kaçırılan iletilere yol açabilir ve yöneticiler için külfetli olabilir. Uzak veya dağıtılmış bir iş gücünüz varsa, kullanıcılarınızı tek bir sohbet ağında birleştirmek herkesin başarılı bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olabilir.

Ayrıca tarayıcınızdaki Gmail’deki heyecan verici Sohbet özelliklerine erişebilirsiniz. Bunlar:

  • 1: 1 ve grup doğrudan mesajları
  • Tam ekran odalar
  • Bot entegrasyonları
  • Gelen kutusuna yönlendir
  • Emoji reaksiyonları
  • Mesaj düzenleme ve silme

 Sohbet tercih edilen ayar varsayılan olarak KAPALI‘dır ve alan adı düzeyinde etkinleştirilebilir. 

Yönetici konsolunda sohbet tercih edilen ayar etkin
Yönetici konsolunda sohbet tercih edilen ayar etkin

Sohbet tercihini etkinleştirmek ve kullanıcılarınızı klasik Hangouts’tan uzak tutmak için alan adınız için Google Sohbet’i açmış olmanız gerekir. Sohbet ağını en üst düzeye çıkarmak için yöneticilerin hem Sohbet hem de klasik Hangouts’u etkin durumda tutmasını önemle öneririz .

Şu anda, tercih edilen Sohbet’in etkinleştirilmesi alan adınızdaki tüm kullanıcıları bir kerede geçirecektir. Kuruluşunuzdaki parçalanmayı en aza indirmek için bunu öneririz. Kuruluş birimi (OU) düzeyinde taşımak istiyorsanız, bu seçenek önümüzdeki haftalarda kullanılabilecektir. Daha fazla bilgi için G Suite Güncellemeleri blogunu izlemeye devam edin . Klasik Hangouts’tan Sohbete genel yükseltme zaman çizelgemiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni de ziyaret edebilirsiniz .

Son kullanıcılar:Hesabınız için Gmail’de Sohbet özelliğini açma veya kapatma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin .

2 Haziran 2020‘den itibaren (özellik görünürlüğü için 15 gün sürebilir.)

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap