1. Ana Sayfa
  2. Genel

Koronavirüs vücuda girdiği anda uyarı veren çip geliştirildi

Koronavirüs vücuda girdiği anda uyarı veren çip geliştirildi
0

ABD Ordusu, deri altına yerleştirilen, vücuda koronavirüs girdiği zaman hızlıca virüsü saptayan ve semptomlar ortaya çıkmadan uyarı veren bir çip geliştirdi.

ABD Ordusu’nun araştırma geliştirme merkezi olarak kabul edilen DARPA (Savunma Ar-ge Projeleri Dairesi) koronavirüs salgınıyla mücadelede önemli bir cihaz geliştirdi.

Amerikan CBS kanalında yayınlanan “60 Minutes” programı, DARPA’nın geliştirdiği “Kovid-19 çipini” görüntüledi.

Derinin altına yerleştirilen çip, vücuda koronavirüs girdiği zaman hızlıca virüsü saptıyor ve semptomlar ortaya çıkmadan uyarı veriyor.

Bilindiği üzere, ABD’ye ait USS Theodore Roosevelt uçak gemisinin tüm personeli Kovid-19’a yakalanmıştı. DARPA’nın projeye, bu vakalardan sonra başladığı kaydedildi.

Koronavirüs pandemisi başladığı ilk günlerde, aşı üzerinden başlayan ve üzerine komplolar üretilen “bu salgınla herkese çip takacaklar” teorisi, CBS’in haberinin ardından tekrar gündeme geldi.

 

kaynak: https://www.haber7.com/dunya/haber/3087554-koronavirus-vucuda-girdigi-anda-uyari-veren-cip-gelistirildi

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap