Kolçaklarında Bile Isıtma Bulunan Mercedes Vito Rakibi Minivan: Lexus LM Tanıtıldı!
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Kolçaklarında Bile Isıtma Bulunan Mercedes Vito Rakibi Minivan: Lexus LM Tanıtıldı!

0


Lexus, LM olarak isimlendirdiği minivan modelini yeniledi. Benzersiz özelliklerle donatılan VIP minibüs, Türkiye’de de satışa sunulacak. Peki bu otomobil neler vadediyor?

Japonya merkezli otomotiv devi Toyota’nın lüks markası Lexus, bugün dikkat çeken bir lansman yaptı. Şirket, ilk kez dört yıl önce tanıttığı “LM” isimli minivan modelini yeniledi. 2024 yılı itibarıyla piyasaya sürülecek otomobil, Türkiye’de de satılacak. 

Lexus LM’yi, VIP minibüs olarak lanse edebiliriz. Mercedes-Benz Vito benzeri bir tasarıma sahip olan otomobil, oldukça iri bir ızgaraya ve etkileyici bir far tasarımına sahip. Aracın arka kısmında ise bagajı kaplayan aydınlatma bandını görüyoruz. Arka kısım, ön kısma kıyasla daha sade bir tasarıma sahip.

Karşınızda 2024 model Lexus LM

Aracın iç tasarımı, üretim amacını yansıtan türden. Zira Lexus LM, 4, 6 veya 7 koltuklu versiyonlarda satın alınabilecek. 4 koltuklu versiyonu satın alan tüketici, en lüks LM’nin sahibi olmuş olacak. Bu versiyonda ön ile arka kısmı tamamen ayıran bir panel var. Bu panelde 48 inç büyüklüğünde geniş bir ekran, buzdolabı ve saklama dolapları bulunuyor. Araç o kadar konfor odaklı ki kolçaklarda bile ısıtma bulunuyor.

lexus lm iç tasarım

2024 model Lexus LM, kaputun altında iki farklı hibrit motor konfigürasyonu sunacak. Bunlar tam olarak açıklanmadı ancak motor seçeneklerinden bir tanesi 2.4 litrelik turboşarjlı dört silindirli hibrit, diğeri ise 2.5 litrelik dört silindirli hibrit olarak karşımıza çıkacak.

lexus minivan

Lexus LM, yeni nesil sürüş ve güvenlik teknolojileriyle de donatıldı. Bu bağlamda; çarpışma uyarı sistemi, fren yardımı, şerit takip sistemi, radar tabanlı hız sabitleme gibi özellikler tüketicilere sunulacak. Ayrıca Anormal Sürücü Tepki Sistemi olarak isimlendirilen bir güvenlik sistemi de araca entegre edildi. Bu sistem aktif edildiğinde, sürücünün hareketleri takip edilecek. Normal olmayan bir durum tespit edilirse araç otomatik olarak yavaşlayacak. Marka, sürüş kalitesini ve konforu maksimize etmek için de özel bir süspansiyon sistemi kullanmayı tercih etti.

lexus lm sürücü

Lexus LM, daha çok şoförlerle kullanılacaktır. Ancak şirket, ön kısımda da kaliteden ödün vermemiş durumda. Boyutları açıklanmayan tam dijital gösterge ekranı ile orta kısımdaki bilgi-eğlence ekranı, araca şık bir hava katıyor. Orta konsolda ise ufak bir vites topuzu görüyoruz. 

Lexus

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek otomobilin fiyatı ve Türkiye’ye ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.

Kaynak:https://newsroom.lexus.eu/world-premiere-of-the-all-new-lexus-lm/
 

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir