Klasikten yeni Google sitelerine geçişi yönetmek için ek araçlar

Google, 2017’de klasik siteleri yeni sitelerle değiştireceğini duyurmuş ve 2019’da geçişi tamamlamak için alan adlarının 2021’in sonuna kadar olacağınıbildirmişti. ÖNEMLİ NOT: 15 Mayıs 2021’den itibaren, klasik Google Sites’ta web sitesi oluşturma Artık mevcut olmayacak.

Google, 2017'de klasik siteleri yeni sitelerle değiştireceğini duyurmuş ve 2019'da geçişi tamamlamak için alan adlarının 2021'in sonuna kadar olacağınıbildirmişti. ÖNEMLİ NOT: 15 Mayıs 2021'den itibaren, klasik Google Sites'ta web sitesi oluşturma Artık mevcut olmayacak.

Google, 2017‘de klasik siteleri yeni sitelerle değiştireceğini duyurmuş ve 2019‘da geçişi tamamlamak için alan adlarının 2021‘in sonuna kadar olacağınıbildirmişti. ÖNEMLİ NOT: 15 Mayıs 2021‘den itibaren, klasik Google Sites’ta web sitesi oluşturma Artık mevcut olmayacak. 

 
Daha fazla bilgi için, Yardım Merkezi ayrıntıları Siteleri Klasik göç. başlıklı linkten ulaşabilirsiniz.Yöneticilerin ve son kullanıcıların yeni sitelere geçişi yönetmelerine yardımcı olmak için 2020’de klasik siteler Yöneticisini tanıttık. Son zamanlarda, sizin ve kullanıcılarınızın klasik sitelerden geçişi yönetmelerine yardımcı olmak için klasik siteler yöneticisine birkaç yeni seçenek ekledik:

Süper Yöneticiler artık yönetici düzeyinde klasik site yöneticisi erişimini kuruluşlarındaki diğer kullanıcılara yeni bir atanabilir ayrıcalık aracılığıyla devredebilir ve site sahiplerini atamak veya web sitelerini son kullanıcıları adına yeni Google Sites deneyimine dönüştürmek gibi şeyler yapmalarına izin verebilir
Yöneticiler ve site sahipleri artık klasik site Yöneticisi’ndeki siteleri toplu olarak silebilir ve geri yükleyebilir.


Yöneticiler artık sitelerin sahipliğini klasik siteler Yöneticisi’nden toplu olarak güncelleyebilir.
Bu yeni seçeneklerin yöneticilerin ve son kullanıcılarının klasik sitelerden yeni sitelere geçişte gezinmelerine yardımcı olacağını umuyoruz.

Yöneticiler, tüm klasik siteleri görüntülemelerine ve hangi geçiş eylemlerinin yapılması gerektiğini belirlemelerine (dönüştürme, silme, site sahiplerini atama, vb.) izin vererek, klasik siteler yöneticisine yönetici düzeyinde erişimi kuruluşlarındaki doğru kişilere devredebilir.).

Klasik siteler yöneticisinde toplu silme eyleminin eklenmesiyle , yöneticiler (veya temsilci yöneticiler) artık etki alanlarıyla alakalı olmayan siteleri hızlı bir şekilde kaldırabilir. Son kullanıcılar sahip oldukları siteleri kaldırabilecekler. Bir site silindikten sonra, bir kullanıcının veya yöneticinin kalıcı olarak silinmeden önce geri yüklemek için 30 günü vardır.

Sahipleri olmayan siteler için, yöneticiler (veya temsilci yöneticiler) artık sitelerin sahipliğini kuruluşunuzdaki bir iletişim noktasına atamak için sahipleri güncelle eylemini kullanabilir ve bu da sitenin silinip silinmeyeceği veya yeni sitelere dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği konusunda en iyi tavsiyede bulunabilir.

Buna ek olarak, siteler, klasik siteler Yöneticisi’nden filtrelenmiş bir görünümü kayıt tutma veya daha fazla analiz için Google e-Tablolar’a dışa aktarma seçeneğiyle klasik siteler Yöneticisi’ni kullanarak yeni siteler deneyimine dönüştürülebilir.

Klasik siteler Yöneticisi, etki alanınızdaki sitelerin sahipliğini dönüştürmek, silmek, geri yüklemek ve atamak için kullanılabilir.

Klasik siteler Yöneticisi, etki alanınızdaki sitelerin sahipliğini dönüştürmek, silmek, geri yüklemek ve atamak için kullanılabilir.

kaynak: https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/05/delegate-admin-level-access-to-the-classic-sites-manager.html?utm_source=adnanguney

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Batman ve Superman, Justice League gibi başarılı yapımların yönetmeni Zack Snyder şimdi Netflix‘te! Usta sinemacı zombi temalı yeni filmi Army of the Dead (Ölüler Ordusu) ile çok yakında izleyicisiyle buluşacak.

Netflix paylaştı: İşte Ölüler Ordusu’nun yeni sahneleri

Önümüzdeki birkaç ay içinde Google Dokümanlar, farklı platformlarda performansı ve tutarlılığı artırmak için belgeleri nasıl işlediğini güncelleyecektir.

Google, Google Dokümanlar’ın Oluşturulma Şeklini Değiştiriyor