Klasik maskeleri sevmeyenler için maskini!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Klasik maskeleri sevmeyenler için maskini!

0

Dünya koronavirüsü yeterince ciddiye almayınca vaka sayıları yeniden artmaya başladı. Öte yandan koronavirüs yeni bir sektörün doğmasına da neden oldu.

 Daha önceden tıbbi amaçlarla üretilen maskeler artık modanın konusu oldu.

Lüksemburg‘un Dudelange şehrinde çalışan moda tasarımcısı Antoine Fabret, iki parça yüz maskesi üretti ve adınıMaskini” koydu.

Bikini görünümlü maskeyle burun ve ağız ayrı maskelerce korunuyor.

Fabret “Bugün hijyen ve moda bilincine sahip kadınlar, çevrelerindeki kişileri sosyal mesafede tutarken ‘çirkin’ diktörtgen maskelerinin yerine daha modaya uygun seçenekler arıyor. Maskini bu ihtiyacı giderecektir” diye konuştu.

Lüksemburg vatandaşı Rumina Doppelklang “Artık hastanede çamaşır kutusundan çıkmış gibi görünen bir maske giymek yok, dünyanın güzel çenemi görmesini istiyorum” diyerek maskiniyi beğendiğini ifade etti.

Kopstal sakini Natalya Gideon ise maskiniyi kendisi için hayat kurtarıcı olarak tanımlıyor. Gideon “O aptal tıbbi maskeyi giydiğimde bronzlaşırken kimse bana bile bakmazdı. Şimdi hepsi başlarını çevirip bakıyor” diyor. 

kaynak: https://www.tv100.com/klasik-maskeleri-sevmeyenler-icin-maskini-haber-507333

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap