Klasik Hangout’lar 22 Mart 2022’den itibaren Google Sohbet’e yükseltilecek
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Klasik Hangout’lar 22 Mart 2022’den itibaren Google Sohbet’e yükseltilecek

0

 

Google’dan yapılan açıklamalar göre; Artık Google Workspace müşterileri için Klasik Hangout’lardan Google Sohbet’e geçişin son aşamasına geçmeye hazırız.

22 Mart 2022’den itibaren, daha önce yapmamış tüm müşteriler için “Tercih edilen sohbet” ayarını etkinleştirerek Google Sohbet’i varsayılan sohbet uygulaması haline getireceğiz. Bu, kullanıcılar web’de Gmail’de klasik Hangouts’u veya klasik Hangouts mobil uygulamalarını ziyaret ettiklerinde Sohbete yönlendirilecekleri anlamına gelir. Hangouts.google.com çalışmaya devam edecek. Bu değişiklikten vazgeçmek mümkün değildir.

NOT: Bu aşama, Hangouts’un Google Hesabıyla kişisel kullanımını etkilemez.
 
22 Mart 2022‘den itibaren, aşağıdaki etki alanı ayarlarına sahip klasik Hangouts kullanıcıları Google Sohbet’e aktarılır:

Yönetici konsolu ayarı

Otomatik yükseltme zaman çizelgesi

Sohbet ve klasik Hangout’lar

Hem Google Sohbet hem de klasik Hangout’lar açıkken gruplara erişin

22 Mart 2022’den itibaren üç hafta boyunca
Sadece klasik Hangout’lar için

Yalnızca klasik Hangout’lar etkinken gruplara erişme

4 Nisan 2022’den itibaren beş hafta boyunca

Etki alanları “Tercih edilen Sohbet ” e yükseltildikten sonra, dışındaki tüm klasik Hangouts uygulamaları hangouts.google.com, devre dışı bırakılacaktır. Ayrıca,” Sohbet ve klasik Hangouts “ve” Yalnızca Klasik Hangouts ” ayarları Yönetici konsolundan kaldırılır.

 • Kasa kullanıcıları: Klasik Hangouts’ta gönderilen mesajlar, Sohbet için belirlenen ilkelere göre saklanmaya devam eder ve Kasada Gmail araması ile aranabilir ve dışa aktarılabilir. Sohbette gönderilen mesajlar saklama kurallarına tabidir ve Sohbet için belirlediğiniz mesajları tutar ve Kasada Sohbet araması ile aranabilir ve dışa aktarılabilir.
 • Konuşma geçmişi: Birkaç özel durum dışında, Hangouts’taki tüm konuşma geçmişi Google Sohbet’te kullanılabilir. Ancak, Mart 2022’nin ortasından itibaren, alan adınızdaki Google Sohbet’te yeni oluşturulan alanlar klasik Hangouts’ta görünmez. Bu, bu alanlara gönderilen iletilerin yalnızca etkilenen kullanıcılarınız için Google Sohbet’te görüneceği anlamına gelir. Sohbet ve klasik Hangouts birlikte çalışabilirliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
  • Şu anda tüm alan adınız veya belirli erişim gruplarınız için” Yalnızca Klasik Hangouts “veya” Sohbet ve klasik Hangouts “Yönetici konsolu ayarı etkinse, yukarıda listelenen tarihlere göre otomatik olarak” Tercih edilen Sohbet ” ayarına yükseltilirsiniz. İsterseniz tüm kullanıcılarınızı bu tarihlerden önce “Tercih edilen sohbet” e yükseltebilirsiniz.
  • ” Yalnızca Klasik Hangouts “veya” Sohbet ve klasik Hangouts ” ayarı seçili değilse, hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.
 • Son kullanıcı: Bu özellik için son kullanıcı ayarı yoktur. Klasik Hangout’lardan Google Sohbet’e geçiş hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.
 • Tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra eski G Suite Basic ve Business müşterileri tarafından kullanılabilir
 
Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2022/02/classic-hangouts-will-be-upgraded-to.html.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir