Klasik Google Siteleri için geçiş zaman çizelgesindeki güncellemeler
 1. Anasayfa
 2. Genel

Klasik Google Siteleri için geçiş zaman çizelgesindeki güncellemeler

0
 

Google açıklamaları; 2017 Yılında klasik Google Sites‘ı yeni Google Sites ile değiştireceğimizi duyurduk. 

 
Google Workspace müşterileri için geçiş sürecini kolaylaştırmak amacıyla daha önce duyurulmuş olan zaman çizelgesini genişletiyoruz. Yeni zaman çizelgesi şu şekildedir:1 Haziran 2022‘den itibaren (daha önce 1 Aralık 2021): Artık alan adınızda kalan klasik Siteleri düzenleyemezsiniz.
1 Temmuz 2022‘den itibaren (daha önce 1 Ocak 2022): Klasik Siteler, yeni Google Sitelerine dönüştürülmedikçe artık görüntülenemez.

Ayrıca, Klasik Siteler Yöneticisi’ndeki toplu dönüştürme aracı, siteler ayarları için dönüşüm doğruluğunda iyileştirmeler yaptığımızdan geçici olarak kullanılamaz. Özellik yeniden etkinleştirildiğinde Google Çalışma Alanı Bilinen Sorunlar sayfasını güncelleyeceğiz.Bu arada, son kullanıcılar ve yöneticiler geçişte ilerleme kaydetmek için klasik Siteleri tek tek yeni Google Sitelerine dönüştürebilir ve Klasik Siteler Yöneticisi’ndeki diğer araçları kullanabilir.

Not: Bu zaman çizelgesi değişikliği, kişisel Google hesabı olan kullanıcılar için geçişi etkilemez.

Sorunsuz bir geçiş sağlamak için sitelerinizi taşırken aşağıdaki en iyi uygulamaları öneririz:

Klasik Sitelerinizin arşivini Klasik Siteler Yöneticisi’nde oluşturun, böylece gerekirse daha sonra bunlara başvurabilirsiniz.
Paylaşım ayarları yeni Sitelerde klasik Sitelerdekinden farklı çalıştığından, dönüşümden sonra her zaman paylaşım ayarlarınızı kontrol edin:
Yayınlamadan önce istediğiniz hedef kitleyle paylaştığınızı kontrol edin.
Kontrol olup olmadığını işbirlikçileri olabilir paylaşım sitesi ile diğer kullanıcılar veya yayımlamak sitedeki paylaşım ayarları.
Not: Bu ayarın dönüşüm sırasında nasıl ayarlandığını yakın zamanda değiştirdik. Dönüştürülen tüm siteler artık bu ayarı devre dışı bırakacaktır.
Alan adınızın klasik Siteler paylaşım seçenekleri, Sürücü paylaşım izinlerinden farklıysa, alan adınızın dışındaki tüm kullanıcılar için erişimin doğru ayarlandığını onaylayın.
Kişisel Google hesabı olan son kullanıcılar: Bu zaman çizelgesi güncellemesi, Google Sites’ı kişisel hesabıyla kullanan kullanıcılar için geçerli değildir — klasik Sitelerden yeni Sitelere geçiş zaman çizelgesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.

Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/11/classic-sites-timeline-update-november-2021.html.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir