1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Klasik Blog Takipci Gadget Eklentisi Videolu Anlatım

Klasik Blog Takipci Gadget Eklentisi Videolu Anlatım
0

Klasik Blog, Sidebar’da Bizi Takip Et eklentisini Gadget olarak ekleme konusunda yazı yazmıştık. Bu yazımı güncelleyerek,“Blog Eğitim Videoları” ismi ile kategori şeklinde Guney59 Paylaşım blog’umda topluyorum. Bundan sonraki tüm yazılarımı güncelleyerek video’lu eğitim seti haline getirmeyi düşündüm. Bu konuda düşünce, önerileri ve desteklerinizi yorumlar kısmından bekliyorum. Yazıların günümüze uyarlanarak güncel olması ve video ile de beslenmesi sizlerin kullanım yeteneğini geliştirecektir. Klasik Blog’unuza Sidebar’da “Bizi Takip Et” Gadget’ini çok basit bir şekilde ekleyebilirsiniz. Acemi blog’cuların bile bu basit Gadget’i ekleyebileci bu eklentiyi kurmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

bizi-takip et-eklentisi

1. AddThis sitesine giriş yapıyoruz.
2. Bizi takip et eklenti sekmesine giriş yapıyoruz.
3. Sol tarafta bulunan
→ Stil
→ Başlık
→ Düğmeler, Paylaşım URL ‘nizi girin
4. Sağ taraf da bulunan önizleme de açılan paylaşım iconlarına , maus ile sağ tıkla yeni sekmede aç seçeneği ile açılıp, açılmadığını kontrol edin.
5. Başlık kısmından ismi değişin (Bizi Takip Edin)
6. Dizayn yazan kısımdan icon boyutlarını, küçük, büyük, yatay gibi istediğiniz şekli verebilirsiniz.
7. Tüm bilgilerinizi girdiğinize emin olduktan sonra, alt kısımda “Grab It” yazan kısma tıklayarak kodu seçip kopyalayın.

Blog kontrol panelinde yapacağımız işlemler ;

1. Blog yönetimine giriş yapın ⇒ Yerleşim ⇒ Gadget ekle, tıklayın açılan pencerede HTML/Javascrip’i açın
2. Biraz önce AddThis’den kopyaladığınız kodu yapıştırın ve kaydedin.
3. Gadget’i görülmesini istediğiniz yere taşıyın. Blogunuzu kaydedin.

Yeni Sosyal Organik paylaşım buton Gadgetiniz, artık okuyucularınızın tıklamasını ve blogunuzu takibe almasını bekliyor. Güle güle kullanın.

Klasik Blog Takipci Gadget Eklentisinin nasıl yapıldığının Video’sunu izleyelim

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap