1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Klasik Blog Adsense Reklamını Merkezleme

Klasik Blog Adsense Reklamını Merkezleme
+ - 0

Klasik blog’unuza gadget olarak eklediğiniz Adsense reklam, sol tarafa yaslanmış olarak duruyorsa! reklamınızı merkeze alıp orta ksım da kalmasını sağlayabilirsiniz. Blog gadgetlerinizden Adsense reklamını seçtiniz ve sidebar alanına Adsense reklamı eklediniz. Ancak eklediğiniz reklam sola yaslanmış olarak görülecektir. Eklediğiniz reklamı yatay veya dikey sütun alanında küçük bir CSS kod yardımı ile düzeltebilirsiniz.

adsense-reklami-merkezleme

Adsense kare reklam seçeneklerinde şablon ayarlarınızdan genişlik ayarları ile sol ve sağ kenar boşluklarını ayarlama şansına sahibiz. Ancak dikey reklam seçeneklerinde, blogger şablon kod biçimlemesi olmadığından reklamlarımızı ortalama şansına sahip değiliz. Böyle bir konunun eksikliğini yok etmek için, CSS kodlarını kullanarak Adsense reklamımızı gadget içinde ortalayıp daha güzel bir görünüm vermeye çalışacağız.

Gadget içindeki sola yaslanmış Adsense reklamını ortalamak için uygulama adımlarını takip edip blogunuza aşağıda verilen kodu ekleyerek, göze daha hoş görülmesini sağlayalım.

adsense-reklam-gosterimi

CSS kodunu eklemek için yapılacak işlemler :

1. Blog kumanda panelinize giriş yapın

2. ŞablonÖzelleştirGelişmişCSS Ekle, tıklayın.

3. Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın ve en alttaki ( }) işaretinden sonra enterleyin. Bir süre bekleyin ve blogunuzu kaydedin. Artık blog’unuzdaki dikey reklamlarınız gadget içinde ortalanmış olarak görülecektir.

Soru ve görüşlerinizi yorumlardan iletebilirsiniz. Konuyu sevdi iseniz arkadaşlarınızla paylaşın.

.AdSense, .inline-ad{
text-align: center;
} 

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap