Kişi kartlarıyla tanışın: Google Arama’da sanal kartvizit
 1. Anasayfa
 2. Google teknoloji

Kişi kartlarıyla tanışın: Google Arama’da sanal kartvizit

0

Google, arama sonuçlarında sanal kartvizitleri test ediyor

Google, kendi sanal kartvizitinizi oluşturmanızı sağlayan kişi kartları özelliğini duyurdu. Böylece biri Google‘da isminizi arattığında, hakkınızdaki birçok bilgiye ulaşabilecek.

Arama devi Google, kendi sanal kartvizitinizi oluşturmanızı sağlayan kişi kartları özelliğini duyurdu. Google kişi kartlarıyla birlikte, tıpkı ünlü isimlerde olduğu gibi artık sizinle de ilgili bilgiler arama sonuçlarında gösterilecek. 

Google aramalarındaki sanal kartviziniz: Google kişi kartları

Arama sonuçlarında tanınmış kişiler hakkında çeşitli bilgilerin yer aldığı zenginleştirilmiş kartlar sunan Google, bunun bir benzerini kişi kartları ismiyle herkesin kullanımına açıyor. 

Şimdilik Hindistan‘da kullanılabilen kişi kartları, yakın zamanda diğer ülkelerde de kullanılabilir olacak.

Google kişi kartı nasıl oluşturulur?

Google hesabınızla oturum açıp adınızı Google’da aratarak ya da arama satırına “Beni aramaya ekle” yazdıktan sonra çıkan komut istemine dokunarak, kendinizle ilgili bilgileri kartvizinize ekleyebilirsiniz.

Google, kendi sanal kartvizitinizi oluşturmanızı sağlayan kişi kartları özelliğini duyurdu. Böylece biri Google’da isminizi arattığında, hakkınızdaki birçok bilgiye ulaşabilecek.

Arama devi Google, kendi sanal kartvizitinizi oluşturmanızı sağlayan kişi kartları özelliğini duyurdu. Google kişi kartlarıyla birlikte, tıpkı ünlü isimlerde olduğu gibi artık sizinle de ilgili bilgiler arama sonuçlarında gösterilecek.

Google aramalarındaki sanal kartviziniz: Google kişi kartları

Arama sonuçlarında tanınmış kişiler hakkında çeşitli bilgilerin yer aldığı zenginleştirilmiş kartlar sunan Google, bunun bir benzerini kişi kartları ismiyle herkesin kullanımına açıyor. Şimdilik Hindistan’da kullanılabilen kişi kartları, yakın zamanda diğer ülkelerde de kullanılabilir olacak.

Google kişi kartı nasıl oluşturulur?

Google hesabınızla oturum açıp adınızı Google’da aratarak ya da arama satırına

“Beni aramaya ekle” yazdıktan sonra çıkan komut istemine dokunup, kendinizle ilgili bilgileri kartvizite ekleyebilirsiniz. Kartvizitinize ekleyeceğiniz bilgiler arasında Google hesabınızdaki profil resmi, kendinizle ilgili açıklama, yaşadığınız yer, eğitim ve iş bilgileri, web siteniz, sosyal medya hesaplarınız, telefon numaranız ve e-posta adresiniz yer alıyor.

Her Google hesabıyla yalnızca bir kişi kartı oluşturulmasına izin verilirken, hesabın kimliğini doğrulamak için bir telefon numarasının girilmesi de mecburi tutulmuş. Ancak siz kişi kartınıza telefon numaranızı eklemediğiniz sürece, numaranız hiç kimse tarafından görüntülenemiyor. Bununla birlikte, kullanıcılar istedikleri zaman kişi kartlarını silebiliyor.

Google, kişi kartlarındaki bilgilerin doğruluğu için çeşitli koruma ve denetim mekanizmalarının devrede olduğunu belirtiyor. Kullanıcılar bir kişi kartının yanlış bilgiler içerdiğini veya kartın gerçek sahibi tarafından oluşturulmadığını düşündüklerinde geri bildirimde bulunabilecek.

kaynak: https://india.googleblog.com/2020/08/introducing-people-cards-virtual.html

 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir