‘Kırılan fay hattının tam da üzerindeyiz’… Böyle görüntülendi
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

‘Kırılan fay hattının tam da üzerindeyiz’… Böyle görüntülendi

0

7,7 büyüklüğündeki ilk depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeydi. TRT Haber, depreme sebep olan fay hattının yer yüzünde gözle görünür ilk kırılmaya yol açtığı noktayı görüntüledi.

TRT muhabiri Aytaç Kurnaz, “Depremin merkez üssü ve kırılan fay hattının tam da üzerindeyiz. Burası Pazarcık ilçesi ve Yarbaşı mahallesi, fay hattının kırıldığı nokta. Görüntü gerçekten ilginç. Kırılma hemen yukarıdaki tepeden başladı. Aşağıya geldi ve buradaki yolla devam etti. Burası bir güvenlik kulübesi. O sırada bir güvenlik görevlisi vardı içeride, deprem anında kaçmaya çalıştı. Kırılan fay hattının içine düşe çıka kurtulmayı başardı. Durumu iyi” diyor.


Kırılmanın gerçekleştiği yerdeki görevliler,

 
“İlk başlangıç noktası burası. Dağ kısımdan vurarak öbür tarafa geçmiş olduğu nokta burasıdır. Alttan vurarak 50 santim yukarıya kaldırmış bu noktayı” diyor.
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir