Katlanabilir telefonlar için tehlike çanları çalıyor: En çok satan marka ve modeller belli oldu
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Katlanabilir telefonlar için tehlike çanları çalıyor: En çok satan marka ve modeller belli oldu

0

 

Katlanabilir telefon sevkiyatları düşse de, lider yine değişmedi. İşte en çok katlanabilir telefon satan markalar ve en çok satılan modeller.


2022’nin üçüncü çeyreğinde, tüm OEM’lere bir arada bakıldığında, katlanabilir telefon sevkiyatları %500’ün üzerinde büyüme ve 6 milyonu aşan sevkiyat sayıları ile zirve yaptığı görülmüştü. O tarihten bu yanaysa, katlanabilir telefon sevkiyatlarının iki çeyrek üst üste yıllık bazda düşüş yaşadığını ve 2023’ün ilk çeyreğinde yalnızca 2,1 milyon adet sevkiyat yapıldığı görülüyor.
Birinci Samsung, ikinci OPPO

@DSCCRoss tarafından bildirildiği üzere Samsung, tüm katlanabilir telefon üreticilerinin arasında liderliğini sürdürdü. Ancak, ilk çeyrek sevkiyat payı %45 ile şimdiye kadarki en düşük ikinci seviyesine geriledi. Oppo ise %21’lik bir pay ile sevkiyat bazında en büyük ikinci katlanabilir telefon markası olmayı başardı.

Samsung’un sevkiyatları azalsa da şirket geçtiğimiz yıl boyunca piyasadaki en popüler iki telefondan birini sunmayı başardı ve bu başarı 2023’ün ilk çeyreğine kadar devam etti.

Galaxy Z Flip 4, %27’lik pazar payıyla 2023’ün ilk çeyreğinde en popüler katlanabilir telefon oldu. İlginç bir şekilde ikinci en popüler katlanabilir telefon, %15 pazar payına ulaşan Pocket S ile Huawei’den geliyordu. Ardından %13 ile Galaxy Z Fold 4, %11 ile Oppo Find N2 Flip ve %6 ile Huawei Mate X3 geldi.

Google da dahil olmak üzere daha fazla OEM yeni katlanabilir telefonlar piyasaya sürmeyi planlarken, önümüzdeki çeyreklerde payların daha fazla değişmesi mümkün. Pixel Fold Haziran ayında satışa sunulacak. Samsung da bu yıl Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 yeni nesil katlanabilir telefonlarını piyasaya sürecek ve şirketin bu telefonları beklenenden daha erken piyasaya sürebileceğine dair söylentiler bulunuyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap