Karantinadaki insanlara Google’dan ücretsiz film müjdesi

Teknoloji devi Google’ın uzun süredir aktif olan ve geniş film arşivinin bulunabileceği Google Play Filmler’de pek çok film ücretsiz olacak.

Teknoloji devi Google'ın uzun süredir aktif olan ve geniş film arşivinin bulunabileceği Google Play Filmler'de pek çok film ücretsiz olacak.

Teknoloji devi Google‘ın uzun süredir aktif olan ve geniş film arşivinin bulunabileceği Google Play Filmler‘de pek çok film ücretsiz olacak.

Google’ın film kanalı Google Play Filmler altında kullanıcılar filmleri satın alabileceği gibi, diğer platformlarda olduğu gibi kiralama yoluna da gidebiliyor ve süresi sona eren filmler tekrar ücretli olarak satılıyor.

Diğer yandan film arşivini sürekli genişleten Google’ın koronavirüs nedeniyle kullanıcılarına jest yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Google, her ne kadar bu durumu koronavirüse bağlamamış olsa da, zamanlama olarak bakıldığında evinde fazlasıyla zaman geçiren kullanıcılar, Google’ın bu kararında etkili olmuşa benziyor.

Peki Google yüzlerce filmi ücretsiz sunarken, yapımcı şirketlerle nasıl anlaştı? Bunun detayını bilen yok; ancak Google’ın ücretsiz olan filmleri izleyenlere reklam göstereceği, gelirini bu şekilde sağlayacağı düşünülüyor.

Google’ın filmleri ne zaman ücretsiz yapacağı ise henüz belli değil.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google, 800 Milyon Doların Üzerindeki Koronavirüsle Mücadele Paketini Açıkladı

Google’dan 800 Milyon Dolarlık Koronavirüs Paketi

Telefonlarınızı Kontrol Edin: Türkiye'de Yaz Saati Uygulamasına Geçildi mi?

Türkiye’de Yaz Saati Uygulamasına Geçildi mi?