Irak’ta kaydedildi: Bu görüntünün sırrı 6 yıldır çözülemedi
  1. Ana Sayfa
  2. Gizemli konular

Irak’ta kaydedildi: Bu görüntünün sırrı 6 yıldır çözülemedi

0

Metalik görünümlü bu küre 2016 yılında Irak’ın Musul şehri üzerinde uçarken görüldü. Daily Mail’e göre ABD casus uçağı tarafından bir çatışma bölgesinde çekilen UFO görüntüleri ilk kez kamuoyuna açıklandı.

Daily Mail’in haberine göre Nisan 2016’da bir istihbarat-keşif uçağı tarafından çekilen görüntü, birden fazla ABD devlet kurumuna gösterilen, UFO’larla ilgili gizli bir brifing videosuna dahil edildi.

Yüzeyinde metalik bir parlaklık varmış gibi görünen tanımlanamayan cisim Irak’taki Musul şehrinin üzerinde uçarken görüntülenmiş.

Daily Mail, “Bu, ABD hükümetinin bir çatışma bölgesi üzerinde kimliği belirsiz bir aracı gösteren ve devam eden UFO soruşturmasından kamuya açıklanan ilk görüntü” yorumunu yapıyor.

Söz konusu görüntüleri UFO’lar üzerine çalışan Jeremy Corbell ve gazeteci Geroge Knapp “Weaponized” podcastlerinde paylaştı. Corbell, “Bu, istihbarat topluluğumuzdaki UFO kategorisinde. Bu, askeri ve istihbarat camiamızın baktığı UFO’lardan birine bir örnek. Birçok görüntüden biri. Bir videodan alınmış bir kare” dedi.

Musul Küresi‘ başlıklı dört saniyelik bir videoda UFO, MC-12 casus uçağının yanında uçarken bir saniyeliğine görünüyor.Şaşırtıcı bir şekilde, nesnenin kanat gibi görünür uçuş yüzeyleri veya fark edilebilir itme gücü yok gibi görünüyor.

Daily Mail’e konuşan bir istihbarat kaynağı ise videonun ABD Merkez Komutanlığı’nda 6 yıldan fazla bir süredir uzmanlar tarafından analiz edildiği ancak hala açıklanamadığını söyledi.

Kaynak: https://saudilite.com/post/25955 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap