1. Ana Sayfa
  2. Android

iOS ve Android’de silinen fotoğrafları ve videoları kurtarabilirsiniz

iOS ve Android’de silinen fotoğrafları ve videoları kurtarabilirsiniz
0
Bazen cep telefonuyla çektiğimiz fotoğrafları yanlışlıkla kaybederiz ve onları kurtarmak isteriz. Kaybettiğimiz dosyaları kaydedebileceğimiz birkaç uygulama var.

Mobil cihazlarımızda tuttuğumuz daha değerli dosyalar ve veriler arasında fotoğraflar ve videolar bulunmaktadır . Artık kamera kullanmayan ve cep telefonlarıyla fotoğraf çeken birçok insan var ve cihazımızda hafıza sorunları yaşamaya başlayana kadar çoğu orada. Ancak, yanlışlıkla veya başka nedenlerle, daha sonra kurtarmak istediğimiz dosyaları sildiğimiz zamanlar vardır.

Dijital fotoğraflar genellikle telefon, SD kart, bilgisayar veya harici sabit diskimizin dahili belleğinde saklanır. Bununla birlikte, bu depolama ortamları ve birimleri kullanımlarına bağlı olarak sınırlı bir raf ömrüne sahiptir. Ayrıca, herhangi bir zamanda bir virüs veya korsan saldırısı veya yetersiz bakım nedeniyle bozulabilirler . Ayrıca biz yanlışlıkla cihazı biçimlendirilmiş olabiliriz. Bizim için önemli olan dosyaları da kaybetmiş olabiliriz.

Şüphesiz ki çoğu, silindikten sonra bir fotoğrafın veya videonun kurtarılamayacağını düşünür.

 Ama bu tam olarak doğru değil. Bu tür dosyaları kurtarmamıza izin veren bazı çözümler vardır. Ardından, iPhone ve Android‘de fotoğraf ve videoların nasıl kurtarılacağını inceliyoruz.

İPhone’dan fotoğraf ve video kurtarma

bir iPhone yanlışlıkla silinen dosyaları almak için, tescilli çözümler sunuyor. Apple bize yardım edebilir. Sadece iCloud veya iTunes yedeklemesine gitmeli ve kayıp belgeleri geri yüklemeliyiz. Ancak, bir sorun var, çünkü fotoğrafları kurtarmak için mevcut verilerimizi iPhone‘da değiştireceğiz.

Mevcut verilerimizi kaybetmek istemiyor ve sadece kayıp dosyaları kurtarmak istiyorsak, iPhone için Stellar Veri Kurtarma uygulaması en tavsiye edilen seçenektir. Bu yazılım, iTunes veya iCloud’dan kayıp verileri geri yükleyemediğimizde de çalışır.

Stellar Data Recovery bize üç kurtarma seçeneği sunar: ” iPhone’dan Kurtar “, “iTunes Yedeklemesinden Kurtar” ve “iCloud Yedeklemesinden Kurtar”. İPhone, iTunes veya iCloud’daki tüm istenmeyen verileri geri yüklemek yerine yalnızca istenen içeriği seçebilir ve alabiliriz.

Bu yazılım, kullandığımız iPhone sürümünden bağımsız olarak çalışır ve iOS’un en son sürümüyle uyumludur. Buna ek olarak, kullanımı kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde indirilebilir.

Kayıp fotoğrafları ve videoları kurtarmak için Yararlı başka bir uygulamadır dr.fon e wondershare.com de indirilebilir. Bu araç, fotoğrafları, videoları, notları, kişileri ve hatta WhatsApp görüşmelerinin geçmişini kurtarmamızı sağlar .

Bunun için uygulamayı kurmalı ve çalıştırmalı ve iPhone veya iPad’i bağlamalıyız. Uygulamadan, dosyaları kurtarmak için iTunes veya iCloud’da oturumu başlatacağız. Sonra, dr.fone cihazı tarayacak ve bulduğu tüm silinmiş dosyaları bize bir listede gösterecektir. Sadece bizi ilgilendiren dosyaları seçip kurtarmayı tıklamamız gerekecek.

Android’de dosyaları kurtarma

Android ile de Yürüttüğümüz kaybedilen veri riskini ise, iPhone gibi yedekleri de kolayca geri alabilirsiniz. Fotoğraflar Google Fotoğraflar, Dropbox veya başka bir sürücü veya bulut depolama alanında yedek bir kopyaya kaydedilebilir . Onları kaybedersek, bu verileri oradan sıfırlamamız gerekir.

Çalışmazsa , yukarıda belirtilen aynı uygulamayı, Android için Stellar Recovery‘yi kullanabiliriz . Bu Android veri kurtarma yazılımı, fotoğrafları, videoları, kişileri, mesajları ve silinen aramaların geçmişini vb.

Yazılım, kayıp verilerinizi hem Android telefonun dahili belleğinden hem de harici SD karttan kurtarır.

Ayrıca dr.fone uygulaması , Samsung, Motorola, Google, LG, Sony ve diğerleri gibi 6000‘den fazla cihaz ve marka ile uyumlu bir Android sürümüne sahiptir.

Android’de dr.fone kullanmak için, programı bilgisayarda açmalı ve

“ kurtarma ” yı seçmeliyiz . Ardından, cihazı PC’ye bağlamamız ve istediğimiz dosyaları seçmemiz gerekecek. Birkaç dakikalık taramadan sonra kurtarılan dosyalar görünecektir. Sadece bizi ilgilendirenleri seçip “kurtar” ı tıklamamız gerekecek.
 
Kaynak: https://www.lavanguardia.com/tecnologia/20191224/472430730180/asi-puedes-recuperar-fotos-videos-borrados-ios-android.html
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap