İnternette Gezinmeyi Hızlandıran Ücretsiz Chrome Eklentisi

İnternette Daha Hızlı Gezinmeyi Sağlayan Ücretsiz Chrome Eklentisi FasterChrome adlı bir Google Chrome eklentisi, internette daha hızlı gezinmek isteyenler için geliştirildi ve ücretsiz olarak yayınlandı.

İnternette Daha Hızlı Gezinmeyi Sağlayan Ücretsiz Chrome Eklentisi FasterChrome adlı bir Google Chrome eklentisi, internette daha hızlı gezinmek isteyenler için geliştirildi ve ücretsiz olarak yayınlandı.
İnternette Daha Hızlı Gezinmeyi Sağlayan Ücretsiz Chrome Eklentisi

FasterChrome adlı bir Google Chrome eklentisi, internette daha hızlı gezinmek isteyenler için geliştirildi ve ücretsiz olarak yayınlandı. 

 Eklenti, sayfalardaki bağlantıları siz daha mouse ile üzerine geldiğinizde hızlı bir şekilde önyükleyerek sayfalara daha hızlı erişmenizi sağlıyor.Google, koronavirüs salgının etkisini artırmasıyla durdurduğunu açıkladığı Chrome güncellemelerini çok yakında yayınlanmaya devam edeceğini ve gelecek güncellemelerin planlanan birçok yeni özelliğe sahip olduğunu doğruladı. Ancak arama devinin tarayıcısını bir araçla hızlandırmak gibi bir planı yok.

FasterChrome adlı ücretsiz Chrome uzantısı ise tam olarak bu noktada devreye giriyor. Eklenti, web sitelerinin yüklenme süresini hızlandıran bir script olan Instant.Page‘i geliştiren şirket tarafından geliştirildi ve yayınlandı. FasterChrome, sitelerin Instant.Page’i kullanıp kullanmadıklarına bakılmaksızın tüm sitelerin yükleme süresini hızlandırmak için aynı prensibi kullanıyor.

Uzantı yüklendiğinde ve etkinleştirildiğinde, mouse ile bir bağlantının üzerinde en az 65 milisaniye durduğunuzda Chrome otomatik olarak web sayfasından bazı verileri önyüklemeye başlıyor. Instant.Page, resmi web sitesinde 65 milisaniyenin ne kadar sürdüğüne dair bir test koydu.

FasterChrome, tarama hızında büyük bir fark yaratıyor ve kullanımı tamamen ücretsiz. FasterChrome‘u indirebileceğiniz Chrome web mağazası sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamanın şimdiye kadar 30 bin kişi tarafından indirildiği ve kullanıcılardan 4.5 yıldız aldığı görülüyor.

kaynak: https://bgr.com/2020/03/27/google-chrome-updates-resume-free-plugin-fasterchrome/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google, görüntülü sohbet uygulaması Duo'nun grup sınırını 8'den 12'ye çıkardığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, artık daha kalabalık gruplar oluşturarak sohbet edebilecekler.

Google Duo’nun 8 Kişilik Grup Sohbet Sınırı, 12 Kişiye Yükseltildi

Tıbbi Teşhis Köpekleri (Medical Detection Dogs) adlı kurum, köpeklerin 6 haftalık bir eğitim sonucunda koronavirüsü tespit etmeyi öğrenebileceğini söyledi.

Köpeklerin 6 Haftalık Eğitimle Koronavirüsü Tespit Edebileceği Düşünülüyor