İnternette Gezinmeyi Güvenli Hale Getiren Chrome Eklentisi
 1. Anasayfa
 2. Genel

İnternette Gezinmeyi Güvenli Hale Getiren Chrome Eklentisi

0

İnternetteki Siber Tehditlere Karşı Koruyan Ücretsiz Chrome Eklentisi
Check Point, kullanıcıların arama yaparken ve internette gezinirken karşılaşabileceği tehlikelerden korunmasına yardımcı olan gelişmiş bir Google Chrome eklentisi yayınladı.

Siber güvenlik şirketi Check Point, Google Chrome kullanıcılarıkimlik avı saldırılarına, kötü amaçlı indirmelere ve tehlikeli web sitelerine karşı ücretsiz bir şekilde koruyan ZoneAlarm Web Secure Free adlı yeni bir Chrome eklentisi yayınladı.

ZoneAlarm Web Secure Free eklentisi Chrome‘a kurulduğunda, tarayıcının varsayılan arama motoru oluyor. Arama motoru, arama sonuçlarını tarayarak potansiyel risklerine göre derecelendiriyor. Eklenti, Check Point‘in güncel küresel tehdit bilgilerini içeren ThreatCloud veritabanını kullanıyor.

ZoneAlarm Web Secure Free, ZoneAlarm Zero-Phishing teknolojisini kullanarak kullanıcıları kimlik avı saldırılarına karşı da koruyor. Teknoloji, herhangi bir kişisel bilgi girilmeden önce tüm web sitelerini tarıyor ve kullanıcıları kişisel verileri çalma girişimlerine karşı uyarıyor.

 

Check Point‘in yeni ücretsiz güvenlik çözümü, kullanıcıların e-postalardan ve web’den belgeleri güvenli bir şekilde indirmesini sağlamak için ZoneAlarm Threat Extraction teknolojisinden yararlanıyor. Threat Extraction, belgelerden şüpheli veya kötü amaçlı kodları saniyeler içinde otomatik olarak kaldırıyor. ZoneAlarm Web Secure Free eklentisinin Chrome web mağazası sayfasına buradaki bağlantıdan giderek, güvenlik eklentisini ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

kaynak: https://www.techradar.com/news/this-chrome-extension-can-help-protect-you-from-the-worst-online-threats

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir