İnterneti Elektrik Gibi Depolamak mı Dersin? İşte Hâlâ Keşfedilmediğine İnanamadığımız Teknolojiler
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

İnterneti Elektrik Gibi Depolamak mı Dersin? İşte Hâlâ Keşfedilmediğine İnanamadığımız Teknolojiler

0

Salgın dönemi boyunca uzak kaldığımız her şeye ekranlardan ulaşmaya çalıştık. Ses vardı, görüntü vardı, ancak koku ya da dokunma hislerinden mahrum kaldık. Yıllarca eğitim almadan parası neyse verilip uzaya gidilen günümüzde, koku ve ses transferinde olduğu gibi teknolojinin hâlâ ulaşamadığı pek çok yer var.

Pandemi bizi tüm sevdiklerimizden uzaklaştırıp beklediğimiz kavuşmaları daha şimdiden Sinan Çetin ile Film Gibi havasına çevirdi. Üstelik arka planda Barış Manço’nun Gülpembe’si yerine TikTok’ta viral olan şarkılar çalıyor… Hatta öyle bir hale geldik ki telefonumuz ve böbreğimiz aynı anda çalınsa önce cebimizi kontrol ederiz.

Gündelik hayatımıza giren tüm teknolojilere bu kadar bağlanmamızın bir sebebi daha var: Bizim adımıza işleri çok kolaylaştırdılar, mecbur kalınca daha da bağlandık. Doğamız ve biyolojimiz gereği aslında bize hiç uyumlu olmayan ekranların yetemediği, hâlâ nasıl keşfedilmediğini düşündüğümüz teknolojileri size sorduk, derledik.

Kaynak:https://www.webtekno.com/hala-kesfedilmedigine-inanamadigimiz-teknolojiler-h112849.html.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap