1. Ana Sayfa
  2. Genel

İnternet Siteleri Soma’yı Unutmadı

İnternet Siteleri Soma’yı Unutmadı
0

soma

301 kişinin hayatını kaybettiği Soma maden faciası ardından ülkemizde 3 günlük milli yas ilan edilmişti.Maden faciası sosyal medyada büyük yankı uyandırmış başta facebook kullanıcıları profil resimlerini karartarak üzüntülerini bir şekilde belirtmeye çalışmışlardı.Tabiki şov yapma amacında olanlar yine boş durmamış aklınca bir şeyler yapıp beğeni alma derdine düşmüşlerdi.Böyle insanları konuşma gereği bile duymuyorum.

Bu elim kazada hayatını kaybedenler ve yas a ortak olmak için bir çok popüler web siteside acıya ortak oldular.Google arama sayfasına siyah kurdele koyarken,yandex logosunu kararttı.E-ticaret sitelerinin bir çoğu logolarının yanına siyah kurdele koydu.Gazeteler gerek arka plan resimlerini karartarak gerekse popup ekran açarak somadaki elim faciadan dolayı üzüntü duyduklarını bir şekilde dile getirdiler.

Yazar Hakkında

1984 İzmit'te doğdu Konya Selçuk Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu. Network Dizayn kurucusu ve editörü. Server altyapısını kuran ve düzenleyen kişi. Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Fatih, ayrıca oyun dünyası ve film sektörüne de ilgili.

Yorum Yap