Instagram’ın Web Sürümüne Direkt Mesaj Özelliği Geldi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Instagram’ın Web Sürümüne Direkt Mesaj Özelliği Geldi

0

Instagram’ın Web Sürümüne Direkt Mesaj Özelliği Geldi Facebook çatısı altında bulunan Instagram, kullanıcıların uzun zamandır merakla beklediği bir özelliği nihayet web sürümüne ekledi. 

 Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi tarayıcı üzerinden birbirlerine direkt mesaj gönderebilecekler.Sosyal medya devi Instagram, insanların uzun süredir istediği ‘tarayıcıda direkt mesajlar’ özelliğini ocak ayından bu yana küçük bir kullanıcı grubuyla test ediyordu. Bu özelliği kullanıcılarına yıllardır bir türlü sunmayan şirket, nihayet bugün itibarıyla dünya genelinde tüm kullanıcılar için web sürümünden direkt mesaj özelliğini aktifleştirdi.

WhatsApp veya diğer mesajlaşma uygulamalarının aksine daha çok kişisel kullanıma yönelik olan Instagram DM özelliği, web sürümüyle birlikte içerik üreticilerinin işini kolaylaştırabilir. Özellikle yüksek takipçili hesapların her gün yüzlerce mesajı yanıtlamak durumunda olduğu da göz önünde bulundurulursa bu hamlenin gerçekten gerekli olduğunu söylenebilir.

Tarayıcı üzerinden direkt mesaj özelliği, tıpkı mobil uygulamadaki gibi çalışacak:

The Verge tarafından aktarılan bilgilere göre web sürümüne getirilen direkt mesaj özelliği, TSİ 17.00’da tüm dünyadaki kullanıcılar için aktif hâle getirildi. Yeni özellikle birlikte Instagram’a tarayıcı üzerinden giriş yapan kullanıcılar, tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi bireysel ve grup sohbetlerine katılabilecek ve web üzerinden fotoğraf veya video gönderebilecek.

DM özelliğini web sürümüne taşımak, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün gelecek planları arasında yer alıyordu. Geçtiğimiz yıl The New York Times’a verdiği bir röportajda özel mesajlaşma, gruplar ve Hikayeler’in çevrimiçi iletişimin en hızlı büyüyen üç alanı olduğunu belirten Zuckerberg, bu doğrultuda sahibi olduğu platformlardaki bu üç alanda daha çok gizlilik odaklı iletişim üzerinde çalıştıklarını söylemişti.

CEO Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde yaptığı başka bir açıklamada Facebook, WhatsApp ve Instagram kullanıcılarının kullandıkları platformdan bağımsız olarak birbirlerine mesaj göndermelerine izin verecek bir sistem planladığını da açıklamıştı. Bu noktada Instagram web sürümüne getirilen direkt mesajlar özelliği, sistemin çalışmasında kullanıcılara daha fazla esneklik sağlamak için önemli bir yenilik olabilir.

kaynak: https://www.engadget.com/instagram-web-dms-now-available-globally-142837681.html

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir